İsmetpaşa Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı:‘’sen o taşı bana değil önce devlete, sonra da milletin iradesine attın ‘’dedi.

Alanı dolduran binlerce kişiyle adeta gövde gösterisi yapan Mandalı, “Bunlar seçimi kaybettiklerini anladılar. Dün akşam burada bir miting yaptılar. Ancak mitingden sonra bir baktık ki bizim reklam panolarını taşlamışlar, afişlerimizi sökmüşler, seçim otobüsümüzün lastiklerini kesmişler! Şimdi bu taşı atan arkadaşa seslenmek istiyorum. Sen bu taşı bana attığını zannediyorsun ama sen o taşı bana atmadın. Sen o taşı önce devlete, sonra da milletin iradesine attın!” dedi.

İLÇE BAŞKANLARI KONUŞTU
1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan miting, İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin ve Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin’in konuşmalarıyla devam etti.

ŞAMPİYON TAKIM SAHNEYE ÇIKTI
İlçe başkanlarının konuşmalarının ardından, Tekirdağ U 17 Ligi B Grubunu lider tamamlayarak 3 Nisan’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Kapaklı Sitespor U 17 takımı ve Kulüp Başkanı Ersan Karamehmetoğlu davet edildi. Şampiyonluk kupalarıyla sahneye çıkan Kapaklı Sitespor U 17 takımı, büyük bir coşku içinde miting alanında bulunan binlerce kişiyi selamlayarak kupalarını havaya kaldırdı.

SİTESPOR BAŞKANI ERSAN KARAMEHMETOĞLU KONUŞMA YAPTI
Programda bir konuşma da Kapaklı Sitespor Kulüp Başkanı Ersan Karamehmetoğlu gerçekleştirdi: “Kıymetli İsmetpaşalılar… Ben Ersan Karamehmetoğlu. 29 yıl önce bu mahallede kurulan ve rengini ay yıldızlı şanlı bayrağımızdan alan Sitespor’un tam 16 yıllık başkanıyım. 29 yıl önce kurulan bu mütevazi kulüp bugün özellikle alt yapıda yakaladığı başarılarla, tüm Trakya’da adından gururla söz ettiriyor. 5 yıllık İlçemiz Kapaklımız bugün nasıl ki Trakya’nın parlayan yıldızıysa, Sitespor’umuz da bugün gerek alt yapısıyla gerekse yetiştirdiği zeki, çevik ve ahlaklı sporcularıyla Trakya’nın parlayan bir diğer yıldızı oldu.

SPORA VE SPORCUYA HER ZAMAN DESTEK OLDU
Bir ilçenin gelişmesi, büyümesi, oradaki spor kulüplerinin de büyümesini ve gelişmesini sağlar. Bu kapsamda 15 yıldır Kapaklı’yı adeta yeniden inşa eden İrfan Başkanımız sayesinde Kapaklıdaki spor kulüpleri de ciddi bir gelişim gösterdi. İrfan Başkanımızın Kapaklımıza kazandırdığı stat ve her zaman spora ve sporcuya sunduğu destek sayesinde Kapaklımızda sportif başarılar da çoğaldı. Bugün Tekirdağ’da alt yapı kategorilerinde kupaların %85’i Kapaklı’daki spor kulüpleri tarafından kaldırılıyorsa; Kapaklı’daki spor kulüplerinde yetişen çocuklarımız Milli Takımda, Galatasaray, Altınordu, Buca ve Konya gibi üst düzey takımlarda oynuyorsa bunun sebebi, İrfan Başkanımızın bizlere sunduğu destektir.

İRFAN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM
Ben bu vesileyle yine bizlere verdiği destekler sayesinde Tekirdağ şampiyonu olarak İlimizi Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı kazanan U 17 takımımız adına ve Kapaklı’daki tüm spor kulüpleri adına İrfan Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Başkanımızdan ve bu mahallenin sakini olarak sizlerden bir ricam var. 3 Nisan’da İrfan Başkanımız ve tüm mahalleli ile birlikte Belediye Meydanından bu çocuklarımızı Türkiye şampiyonasına hep birlikte uğurlamaya var mısınız? Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor, iyi akşamlar diliyorum.”dedi.

İLÇEMİZİN İSMİNİ DUYURUYORLAR
Kapaklı Sitespor Kulüp Başkanı Ersan Karamehmetoğlu’nun konuşmalarının tamamlanmasıyla mikrofona geçen Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, “Sitespor ve Kapaklısporlu kardeşlerimiz alın teri dökerek burada birlik ve beraberlik içerisinde spor yapıyorlar, İlçemizin ismini duyuruyorlar. Bu çocuklarımızın spor yapmalarını, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağladıkları için başta Yalçın Kardeşimi ve Kapaklıspor Başkanımız Hasan Dükanlı’ya teşekkürlerimi iletiyorum. Kapaklıspor ve Sitesporu hep beraber başta Bölgesel Amatör Lig’e sonra da daha üst liglere çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

YEREL SEÇİMİ GENEL SEÇİM HAVASINA SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR
İnsanları hiçbir zaman ayrıştırmadıklarına, ötekileştirmediklerine dikkat çeken Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, “Bunlar yerel seçimi genel seçim havasına sokmaya çalışıyorlar. Hadi bak işine be kardeşim! Böyle bir şey yok! Burada bu akşam şölen havasında geçen mitingimize geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!

DERE ISLAHI TAMAMLANIYOR
Bizim dere ıslah çalışmamız var. Önümüzdeki aylarda ıslah çalışması Karaağaç Deresi’ne kadar bağlanacak. Bahçelievler Mahallemizle İsmetpaşa Mahallemizi birbirine bağlayacak olan Modern Yaya Üst Geçit projemizin yapılmasıyla ilgili herhangi bir problem yok. 2019 yılı sonuna kadar hizmete açılmış olacak. Hayırlı uğurlu olsun.

SPOR SALONUMUZ HAYIRLI OLSUN
Geçtiğimiz yıllarda söz verdik. Atıcı Spor Kompleksi’nin hemen alt tarafında bir spor salonu yapacağız. Salonun planlanmasında bir değişiklik yaptık. Bazı yerlerde ticari alanlar sağlayacağız. Üst tarafına da spor salonumuzu İnşallah 2020 yılına kadar vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Hayırlı uğurlu olsun.

BÜLENT ECEVİT PARKI’NDA BEKÇİ GÖREVLENDİRİLECEK
Bülent Ecevit Parkımızda işletmeciyle ilgili bir problem oldu. Ama artık Belediye olarak biz işletiyoruz orayı. Bülent Ecevit Parkımızı en iyi şekilde kullanabileceksiniz. Orada konserler, tiyatrolar gerçekleşecek. Hep birlikte eğleneceğiz. Önümüzdeki aylarda bekçi de görevlendireceğiz. Herkes huzurlu, güvenli bir ortamda eğlenip dinlenebilecek.

PAZAR YERİ HİZMETE AÇILACAK
Kapaklı Pazar Yeri ihtiyacı var. Hemen Bülent Ecevit Parkı yanındaki alanda 2021 yılı itibariyle orayı da hizmete açacağız inşallah.

BAKAN GİTTİ, PARA DA GİTTİ!
Bizim en büyük sorunlarımızdan biri Yıldızkent Kavşağı. 2018 yılı itibariyle buraya Bakanımız geldi ve bize söz verdi. ‘Bu yıl bu kavşağa dal – çık ve üst geçit yapacağız ve burada mağduriyet yaşamayacaksınız. Karayollarını arıyorum ve çalışmalar başlayacak. 40 milyon TL hazır’ dedi. Biz bekledik yatırım gerçekleşsin diye. 24 Haziran genel seçimleri geldi. Bakan gitti, para da gitti. Şimdi de söz veriyorlar 2019’da yapılacak diye. Biz bekliyoruz. Bu vatandaş bu hizmeti bekliyor.” diye konuştu.

İSMETPAŞA MAHALLESİ ŞÖLEN ALANINA DÖNDÜ
Biz vatanımızı da bayrağımızı da sizleri de çok seviyoruz!” dedi ve alanı dolduran binlerce kişi ellerindeki ay yıldızlı şanlı Türk Bayraklarıyla gökyüzünü kırmızı beyaza boyadı. Hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı’nı seslendiren binlerce kişi İsmetpaşa Mahallesi’ni şölen alanına çevirerek İrfan Mandalı’ya olan desteklerini dile getirdi.

PAZAR GÜNÜ HEPİMİZ OY KULLANACAĞIZ
Açıklamalarına devam eden Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, “Kıymetli hemşerilerim… Pazar günü hepimiz, demokratik bir şekilde, sandıklara giderek oyumuzu kullanacağız. Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar. Sizler de Pazar günü tercihinizi gönlünüzdeki aslandan yana kullanacaksınız.

KAPAKLI’DA BİR ŞİDDET ORTAMI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR
Şahsım adına konuşuyorum. Çok güzel bir seçim atmosferi geçirdik. 15 yıldır olduğu gibi kimseyi kırmadan, ayrıştırmadan, herkesi kucaklayarak, emin adımlarla yolumuzda ilerlemeyi sürdürüyoruz. Çünkü bizim vatandaşımızla gönül ittifakımız var. Birileri sizlere ‘zillet’ dese de bizler kimseye hakaret etmeyecek, kimseyi incitmeden süreci tamamlayacağız. Çünkü biz 15 yıldır Kapaklı’yı Mevlana gibi ‘Ne olursan ol, yine gel’ diyerek yönetiyoruz. Ancak birileri son günlerde sürekli toplumu germeye, ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya ve Kapaklı’da bir şiddet ortamı oluşturmaya çalışıyor.

BENİM MİLLETİME ‘ZİLLET’ DEDİLER!
Değerli dostlarım… Bunlar seçimi kaybettiklerini anladılar. Şimdi farklı yöntemlere başvurarak durumu kurtarmaya çalışıyorlar. Ancak durumu kurtarmak yerine iyice ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Önce sahte anket yaptılar. Anketin sahte olduğunu ortaya çıkardık. Bu sefer montaj bir video yayınladılar. Onun da montaj olduğunu ortaya çıkardık! Sonra kürsüden bizlere hakaretler etmeye başladılar. Benim milletime ‘zillet’ dediler! Halkımız daha çok kenetlendi ve onlara gereken cevabı yine verdi.
ŞİMDİ DE ŞİDDETE BAŞVURMAYA BAŞLADILAR
Şimdi de şiddete başvurmaya başladılar. Dün akşam burada bir miting yaptılar. Bizler de Atatürk Mahallesi’nde bir miting yaptık. Miting yapmak, tıpkı oy kullanmak gibi demokrasinin gereği. Ancak mitingden sonra bir baktık ki bizim reklam panolarını taşlamışlar, afişlerimizi sökmüşler, seçim otobüsümüzün lastiklerini kesmişler! Görüntüler elimizde mevcut. Birazdan arkadaşlarımız sizlere izletecekler. Ancak sizlerden bir ricam var. Onlar istedikleri kadar bu yollara başvursunlar. Bizler onlara uymayacağız.” dedi ve bahse konu fotoğraf ve videoları vatandaşlara izletti.

SEÇİM SÜRECİ YIKARAK, KIRARAK, DÖKEREK YÜRÜTÜLMEZ!
İsmetpaşa Mahalle sakinlerinin büyük tepkisini alan görüntülerin ardından açıklamalarına devam eden Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, “Yahu güzel kardeşim… Seçim süreci sevgiyle, saygıyla yürütülür. Yıkarak, kırarak, dökerek yürütülmez! Sen hala anlamadın mı bunu? Ne yaparsanız yapın. Mevlana’nın dediği gibi ‘Bize taş atana, biz gül vereceğiz.’ Çünkü biz, Yunus Emre’nin dediği gibi yaradılanı, yaradandan ötürü seviyoruz.

SEN O TAŞI ÖNCE DEVLETE, SONRA DA MİLLETİN İRADESİNE ATTIN
Şimdi bu taşı atan arkadaşa seslenmek istiyorum. Sen bu taşı bana attığını zannediyorsun ama sen o taşı bana atmadın. Sen o taşı önce devlete, sonra da milletin iradesine attın! Umarım, kısa zamanda bu yanlıştan dönerler. Kapaklı halkı her zaman barıştan yana, kardeşlikten yana, sevgiden yana olmuştur.

BU MİLLET SANA NİYE OY VERSİN?
Sizin ‘zillet’ diye karaladığınız bu aziz millet, uyguladığınız bu FETÖ taktiklerine rağmen 31 Mart’ta size öyle bir cevap verecek ki bu sefer 5 yıl değil, tam 15 yıl ortaya çıkamayacaksın! Biliyorsunuz, bu arkadaşın bir özelliği var. Aniden ortadan kayboluyor. 5 yıl boyunca bir daha da ortaya çıkmıyor. Kimsenin ne düğününe gidiyor, ne cenazesine! Sonra da çıkıyor milletin karşısına, insanlara bağırıyor, hakaret ediyor. ‘Niye bana oy vermiyorsunuz?’ diyor. Yahu bu millet sana niye oy versin? Sen gittiğin mahallenin muhtarını bile tanımayan adamsın. Seçimlerde aday olmasan kimseye selam bile verdiğin yok! Şimdi yalandan milletin elini sıkmaya başladın. Onu da yarım yamalak yapıyorsun. O yüzden bak işine be kardeşim! Bak işine!” dedi.

MANDALI SEVGİSİ CADDELERE SIĞMADI
Açıklamalarının ardından, arkasından gelen binlerce vatandaşımızla birlikte İsmetpaşa Mahallesi’ni gezen Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, Emlak Konutları, Yıldızkent ve Danış Center istikametinde yürüyerek Mahalle sakinlerini selamladı.