mandalıAkülü tekerlekli sandalye dağıtmaya devam eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, iki engelli vatandaşı evinde ziyaret ederek, engelsiz yaşamalarına destek olmak için, kendilerine akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

YENİ AKÜLÜ SANDALYE HEDİYE EDİLDİ

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilk olarak 10 yaşındaki Damla Zihni’yi evinde ziyaret etti. Doğuştan engelli olan küçük Damla, omuriliğindeki zedelenmeden dolayı ayakları üzerinde duramıyor. Başkan Mandalı, küçük Damla’nın akülü sandalyesinin arızalı olduğunu öğrendiklerini, bu nedenle, Damla için yeni bir akülü sandalye temin ettiklerini ifade etti.

BAŞKANDAN DAMLA’YA LAPTOP SÖZÜ

Derya-Okan Zihni çiftinin çocukları olan Kapaklı Belediyesi Ortaokulu 4. sınıf öğrencisi Damla Zihni, Belediye Başkanı İrfan Mandalı’dan bir de bilgisayar istedi. Ailesinin küçük Damla’ya ait raporlarla birlikte Belediyeye yazılı olarak müracaat etmesi şartı ile küçük Damla’ya bir Laptop sözü verdi.

KAN DAVASI YÜZÜNDEN SAKAT KALDI

Belediye Başkanı İrfan Mandalı daha sonra beraberindekilerle birlikte Bahçelievler Mahallesi Sude Sokak Numara 11’de ikamet eden Hasan Koç adlı engelli vatandaşı evinde ziyaret etti. Manüel sandalyesi üzerinde Başkan Mandalı’yı karşılayan 57 yaşındaki Hasan Koç, 27 yıl önce kan davası sebebiyle vurulduğunu ve 30 yaşında felçli kaldığını söyledi. Belediye Başkanı İrfan Mandalı sayesinde akülü sandalye sahibi olduğunu ifade eden Hasan Koç, “Allah başkanımızdan razı olsun. İnşallah önümüzdeki seçimleri de kazanır ve yine bizim başkanımız olur” şeklinde dua etti.

ŞEHİTLERİ MİNNETLE ANDI

Manüel tekerlekli sandalyenin Hasan Koç’un kendisinde kalabileceğini söyleyen Belediye Başkanı Mandalı, “Akülü tekerlekli sandalyeyi dışarıda dolaşmak için kullanırsın. Manüel olanı da evin içinde kullanırsın” dedi. 2014 seçimlerine kadar halkın takdiri ile Başkanlık görevini sürdüreceğini ifade eden Mandalı, bu yıl 98. yılını kutladığımız 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında, canlarını feda ederek vatanı düşman işgalinden kurtaran tüm şehitleri de minnetle andı. Mandalı, ziyaretin sonunda, akülü sandalye kullanma tecrübesi olmayan, Hasan Koç’a akülü tekerlekli sandalyenin nasıl kullanılacağını gösterdi.

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Akülü tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine teslim eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, daha önce belediye tarafından özel yatak hediye edilen 57 yaşındaki Tesbire Atmaca adlı vatandaşı ziyaret etti. Parkinson hastası olduğu öğrenilen Tesbire Atmaca’nın solunum yetmezliği çektiği belirtildi. Tesbire Atmaca’ya Allah’tan acil şifalar dileyen Mandalı, “Yapabileceğimiz bir şey olursa, Belediyemizin kapıları her zaman açıktır. Her zaman yardıma hazırız” diye konuştu.