Personel sayısı bir sadece 6 kişi olan Çerkezköy İlçe Müftülüğü’ne, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından el konulan FEM dershanesinin 6 katlı eski binasının tahsis edilmesi tepkiye neden olurken, bu durum akıllara Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in kullandığı milyon dolarlık Mercedes’i getirdi. Derslik ihtiyacı her geçen gün hızla artan Çerkezköy’de eğitim ve öğretim için oldukça kullanışlı olan bu binanın Müftülüğe tahsis edilmesi, teoride haram olan israfın pratikte, hem de müftülük tarafından bile pek dikkate alınmadığını tekrar gözler önüne serdi.

Çerkezköy Havadis- 15 Temmuz darbe girişiminin ardından el konulan FEM dershanesi eski binasının müftülüğe tahsis edilmesi vatandaşın tepkisini çekti.
HER PERSONELE BİR KAT
Çerkezköy İlçe Müftülüğü’nün 6 katlı binada ne yapacağı ise şimdiden merak konusu oldu. Müftülüğün internet sitesinde yer alan bilgilere göre sadece 6 personeli bulunan Çerkezköy Müftülüğü’nün yeni binasında her personele koca bir kat düşüyor.
İSRAF HARAM DEĞİL MİYDİ?
Bahse konu binanın müftülüğe tahsis edilmesi teoride haram olan israfın pratikte, hem de müftülük tarafından bile pek dikkate alınmadığını tekrar gözler önüne serdi. Cuma hutbelerinde de sık sık haram olduğu vurgulanan israfın, bizzat müftülük tarafından yapılması vatandaşın tepkisini çekti.

Haber: A.Kadir Kıldıze