Kızılpınar Mahallesi’nde bulunan Atatürk İlkokulu’nun mahalle dışında bir binaya taşınarak yerine İmam Hatip yapılması kararlaştırıldı. Bunun üzerine mahallede yaşayan veliler Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tepki gösterdi. Velilerin tapkisinin ardından Atatürk İlkokulu’nun mahalle dışındaki yeni binaya taşınıp yerine İmam Hatip yapılması kararı askıya alındı.

VELİLER TEPKİ GÖSTERDİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılpınar Mahallesi’ne yeni birer ilkokul ve ortaokulun yapılmasının ardından Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, mahalle merkezindeki Atatürk İlkokulu’nu yeni yapılan ve mahalle dışında yer alan binalardan birine taşıyıp yerine İmam Hatip yaptırmak istedi. Kızılpınar Mahallesi’nde yaşayan veliler ise duruma tepki gösterdi.

TEPKİLER SONUÇ VERDİ
BirGün Gazetesi’nden Serbay Mansuroğlu’nun haberine göre Gümüş’ün bu isteğinin üzerine veliler yoksul olduklarını, asgari ücret düzeyindeki rakamlarla geçindiklerini ve mahalle dışındaki yeni binaya ulaşım için de kendilerine servis ücreti yükü bineceğini belirterek taşınmaya itiraz etti. Milli eğitim bürokratları ve milletvekilleri ile görüşmeler yapan, dilekçeler yazan ve iki ay boyunca mücadele yürüten veliler geçen hafta okullarının taşınmayacağı sözünü aldı.

‘MÜDÜR DEĞİŞİNCE PLANLAR DA DEĞİŞTİ’
Konu ile ilgili olarak BirGün’e konuşan bir öğretmen “Okulların yapılış sürecinde başka bir ilçe milli eğitim müdürü vardı. Hüseyin Gümüş atanınca okulların açılma planında değişiklik oldu. Önce Kızılpınar İlkokulu taşınmak istendi, oradan itiraz gelince bu defa Atatürk İlkokulu’nu taşımak istediler. Veliler tepki gösterip kararlı olduklarını gösterince geri adım atıldı.” açıklamasında bulundu.

YENİ ADIMLAR MERAK KONUSU
Velilerin tepkisi üzerine Kızılpınar Mahallesi’ndeki Atatürk İlkokulu’nun mahalle dışındaki binalardan birine taşınıp yerine İmam Hatip yapılması kararı askıya alınmasının ardından Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni eğitim-öğretim döneminde konuyla ilgili olarak atacağı adımlar ise merak konusu oldu.

Haber: Ekin Avcı