15 Temmuz darbe girişiminin ardından el konulan ve geçtiğimiz günlerde Çerkezköy Müftülüğüne devredilen 6 katlı eski FEM Dershanesi binası, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın girişimleriyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kazandırıldı. Binanın İlçe Milli Eğitime devredileceğini ise AKP Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan açıkladı.

Çerkezköy Havadis- 15 Temmuz darbe girişiminin ardından el konulan ve Çerkezköy Müftülüğüne tahsis edilen 6 katlı eski FEM Dershanesi binası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kazandırıldı.

TEPKİ ÇEKMİŞTİ
Maliye Bakanlığı tarafından İlçe Müftülüğüne devredilen 6 katlı bina, müftülüğün sadece 6 adet personeli olması sebebiyle vatandaşın tepkisini çekmişti. Çerkezköy’de her geçen gün derslik ihtiyacının daha da arttığını ifade eden vatandaşlar, bahse konu binanın Müftülüğe tahsis edilmesini ‘israf’ olarak nitelemişti.

KAYMAKAM ABBAN’IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ
6 katlı binanın Müftülüğe tahsis edilmesinin ardından konu kamuoyunda geniş yankı uyandırmış, bunun üzerine de Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban da bina ile ilgili bir rapor hazırlayıp ilgili bakanlıklara iletmişti. Konuyu AKP Tekirdağ Milletvekilleri ile de paylaşan Abban’ın bu girişimlerinin ardından konuyla ilgilenen vekiller, binanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kazandırılmasını sağladı.


GERİCİLER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Öte yandan bahse konu binanın Müftülüğe tahsis edilmesinin ardından konuyu haber yapan gazetemizi sosyal medyada hedef gösteren gericiler, gazetemizi din düşmanı olarak niteleyerek haberimize tepki göstermişlerdi. Başta Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ve AKP Tekirdağ Milletvekillerinin konuya el atmasının ardından bu yanlıştan dönülürken, gazetemizi hedef gösteren gericilerin bundan sonraki tavrı merakla bekleniyor!

Haber: A. Kadir Kıldıze