kapaklı- muhtarlar ziyaretGeçtiğimiz günlerde Kıbrıs’ta, muhtarlara yönelik düzenlenen “Büyükşehir Yasası” konulu seminer dolayısıyla, muhtarlar Başkan Mandalıya teşekkür ziyaretinde bulundu. 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Kapaklı belediyesi tarafından muhtarlara birer plaket takdim edilirken, ayrıca MİHDER tarafından hazırlanan sertifikaları muhtarlara teslim edildi.

“KAPAKLI’YA HİZMET EDİYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren başkan Mandalı ‘’ Muhtarlarımızla el ele vererek Kapaklımızda hizmet ediyoruz. Muhtarlarımız günün 24 saati halkın hizmetinde. Vatandaşlarımız da sıkıntılarını önce muhtarlarımıza anlatıyor. Bu yüzden muhtarlarımız bizim halk içindeki temsilcimiz, gözümüz, kulağımız. Mahallelinin isteklerini, beklentilerini, sorunlarını, muhtarlarımızdan öğreniyor, bölgeye hizmeti işbirliği içinde gerçekleştiriyoruz. İlçemizin sorunlarının çözümünde muhtarlarımızdan da destek alıyoruz. Muhtarlarımızla zaman zaman bir araya geliyoruz, onların sıkıntılarını biliyoruz ‘’ dedi.

“MUHTARLAR BİZİM ORTAĞIMIZDIR”

Ayrıca Başkan Mandalı konuşmasında ‘’ Muhtarlarımız, bizim hizmet ortağımızdır. Hepiniz seçilerek geldiniz. Bu sorumluluğu en iyi şekilde taşıdığınıza inanıyorum. Halkımız kimin kendisine hizmet ettiğini, kimin içten ve samimi olduğunu çok iyi değerlendiriyor. Bu görevler fedakârlık istemektedir. Önümüzdeki yerel seçimlerden sonra büyükşehir statüsünü alacağız. Köylerimizin köy tüzel kişiliği kalkarak mahalleye dönüşecek, bu konuda köy muhtarlarımız büyükşehir yasasıyla birlikte köylerimizde oluşabilecek değişiklilikleri iyi kavramalı ve ona göre hareket etmelidirler. Allahın izni ile bu süreci inşallah sizlerle birlikte el ele vererek beraber değerlendireceğiz’’  dedi.