REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Mustafa Çetin’e soruyorum; Hangi gazeteci daha sakıncalı?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mustafa Çetin’e soruyorum; Hangi gazeteci daha sakıncalı?
A. Kadir Kıldıze
A. Kadir Kıldıze( a.kildize@gmail.com )
2.178
27 Kasım 2019 - 15:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Merhaba kıymetli okur.

Salı günü Kapaklı Belediyesi tarafından Ankara’ya bir gezi düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kapaklı’ya yapılacak olan yatırımların protokolünün imzalanması için düzenlenen törene, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin gazetecileri de davet etti. Üstelik Başkan Çetin, Kapaklı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Çil’i kastederek, ‘Senin bu törene katılmanı özellikle istiyorum Adem’ dedi ve süreç başladı. Sonra Belediye Basın Birimi bizlerden geziye katılacak gazetecilerin bilgilerini istedi ve Pazartesi akşam üzeri liste şekillendi.

Enteresandır, şekillenen listenin en başında da Başkan Çetin’in ‘özellikle’ davet ettiği Kapaklı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Çil vardı. Buraya kadar her şey normal değerli okur, asıl anormallik bundan sonra.

Pazartesi akşam üzeri, Ankara yolculuğuna saatler kala Kapaklı Belediyesi Basın Birimi tarafından Gazeteci Adem Çil’e, Ankara’ya yapılacak olan geziden isminin çıkartıldığına dair bir haber ulaştırıldı. Üstelik gerekçe belirtmeksizin. Hoş sonra ben öğrendim gerekçesini, Gazeteci Adem Çil, terör örgütü fetö yapılanmasıyla alakalı yaptığı haberlerden ötürü birilerinin canını sıkmış. Bu nedenle Ankara gezisine katılmasını engellemişler.

Adem Çil’i tanıyanlar bilir ki biz aramızda kendisinden ‘fetöyle mücadele timi’ diye bahsederiz. Özellikle terör örgütü fetönün Tekirdağ yapılanması ile ilgili çok haber yaptı. Eskiden maklube kaşıklayanların halen devlet kurumlarında ve siyasette aktif olarak görev yaptığını anlatmaya çalıştı. Adem bu konuları kaşıdıkça birileri rahatsız oldu ve sonunda bizim ‘fetöyle mücadele timi’ Adem Çil’in Ankara’da görünmesine bile tahammül edilemez oldu.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in Gazeteci Adem Çil’e yapılan bu engellemenin karşısında yapacağı pek fazla şey olmadığının bilincindeyim. Ancak bu noktada en azından kendisine şu soruyu sormak istiyorum.

Tekirdağ genelinde fetö karşıtı haberleriyle tanınan Adem Çil ‘sakıncalı’ bulunarak bu geziye götürülmezken, ‘yiyin efendiler, bu han-i yağma sizin… zerraplarda, tayyiplerde o kodeslere gidecektir bence, çünkü bu devranın başka çıkışı yok…’ diye tweet atan ve bu tweeti yüzünden memurluktan atılan sözde gazeteci sakıncalı değil mi?

Bahsettiğim bu sözde gazeteci şimdilerde AKP yalakası ya da Mustafa Çetin yalakası diye Adem Çil’den daha mı az sakıncalı?

Sayın Mustafa Çetin, bu sorulara cevap verirseniz hem gazeteciler olarak bizim merakımızı hem de kamuoyunun merakını bir nebze de olsa gidermiş olacaksınız.

Kalın sağlıcakla.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.