Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından yaklaşık 3 ay önce Özel Kalem Müdürü olarak atanan Ufuk Bayraktar’ın Bakanlık tarafından Özel Kalem Müdürlüğü’nün onaylanmadığı, buna rağmen Başkan Çetin tarafından Bayraktar’a Belediye içinde hem özel oda tahsis edildiği hem de belediye başkan yardımcıları, personel ve meclis üyeleri üzerinde yetki verildiği iddia edildi

Gazete Havadis- Kapaklı Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü makamının yetkisi olmamasına rağmen Ufuk Bayraktar tarafından işgal edildiği iddia edildi.

BAKANLIK ONAYI GELMEDİ!
Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, göreve geldikten 2 ay sonra yakın arkadaşı Ufuk Bayraktar’ı özel kalem müdürü olarak atadığını ilan etti ve Bayraktar’ın dosyası Kapaklı Belediyesi tarafından Bakanlığa gönderildi. Hatta bu atama, Kapaklı’da yayın yapan yerel bir gazete tarafından da haber yapıldı. Mayıs ayında dosyası bakanlığa giden Bayraktar, Özel Kalem Müdürlüğü için gerekli onayı bakanlıktan alamadı. Buna rağmen Bayraktar’a Başkan Çetin tarafından hem özel oda tahsis edildiği hem de yetki verildiği iddia edildi.

‘SİCİLİ SIKINTILI’ İDDİASI
Yetkisi olmamasına rağmen aylardır Kapaklı Belediyesinde makam işgal eden Ufuk Bayraktar’ın bu durumu gerek Belediye çalışanlarında gerekse belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinde büyük rahatsızlık yarattı. AKP kulislerinde de sıkça konuşulan bu meselede asıl önemli olan iddia ise Bayraktar’ı sicili nedeniyle Bakanlıktan onay alamadığı. Zira Ufuk Bayraktar’ın henüz devam eden bir davada yargılandığı biliniyor.

BAYRAKTAR’IN HABERİ OLMADAN KARAR ALINAMIYOR
Gayriresmi olarak Kapaklı Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Ufuk Bayraktar’ın belediye çalışanları, meclis üyeleri ve hatta belediye başkan yardımcıları üzerinde bir yetkiye sahip olduğu, Bayraktar’ın haberi olmadan belediyede karar bile alınamadığı iddia ediliyor.