2 Ocak 2017 tarihinden itibaren yeni kimlik kartlarının dağıtılmaya başlanmasının ardından nüfus müdürlüklerinde yaşanan yoğunluklar nedeniyle Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü’nün mesai saatlerinde değişiklik yapıldı.

YOĞUNLUK NEDENİ İLE DÜZENLEMELER YAPILDI
2 Ocak 2017 tarihinden itibaren yeni kimlik kartlarının dağıtılmaya başlanmasının ardından nüfus müdürlüklerinde yaşanan yoğunluklar nedeniyle Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü’nün mesai saatlerinde değişiklik yapıldı. Yeni değişiklikler çerçevesinde Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü hafta içi 08.00-19.00, cumartesi ve pazar günleri ise 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek. Çerkezköy İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

KAYMAKAM ABBAN AÇIKLAMA YAPTI
‘‘Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren yeni kimlik kartları dağıtılmaya başlanmış, Alo 199 hattından randevu alınmadan, ilçe nüfus müdürlüklerine gidilerek başvuruda bulunulması dolayısı ile yoğunluklara ve uzun bekleme sürelerine neden olmaktadır. Kimlik kartı başvurularındaki yoğunluğun azaltılması ve nüfus cüzdanını değiştirmek zorunda olanların, yeni kimlik kartı başvurularının hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla, İlçe Nüfus Müdürlüğümüzün mesai saatleri yeniden düzenlenmiştir. Yeni değişiklikler çerçevesinde Nüfus Müdürlüğümüz hafta içi 08.00-19.00, cumartesi ve pazar günleri 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecektir.’’

Haber: Ekin Avcı