önsel ertem ziyaretMilliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, nezaket ziyaretleri kapsamında önce Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan’ı, ardından da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret etti. Başkan Ali Ertem’i ‘Belediye Başkanı’ sıfatı ile ziyaret ettiklerini belirten Koray Önsel; “Siyasette farklı partilere mensup olsak bile, Belediye Başkanı olarak kendisine ziyarette bulunduk. Zaten Sayın Ertem her ne kadar benim rakibim olsa da, siyasi arena dışında benim ‘Ali Amcam’dır” dedi. Önsel’in ifadelerinin ardından açıklama yapan Başkan Ertem, Önsel’i kendi çocuklarından ayırt etmediğini belirterek; “Koray Bey’in ailesi ile ailecek görüşüyoruz ve ben Çerkezköy’e geldiğimde Koray Bey çok küçüktü. Şimdi farklı partilerdeyiz diye düşman mı olalım? Dünkü çocuk deyip de kestirip atalım mı? Hepimizin birbirimizden öğreneceği çok şey var. Bizler keşke bunu daha önceki yönetimlerle de başarabilseydik. Ancak diğer Yönetimlerdeki şahıslar maalesef yaş itibari ile çocuk zekasına sahiptiler ve bu tarz ilişkiler kurulamadı” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz haftalarda Genel Merkezin ataması sonucunda MHP Çerkezköy İlçe Başkanı olan Koray Önsel, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte nezaket ziyaretlerine başladı.
İLK ZİYARET BAYHAN’A
Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, nezaket ziyaretleri kapsamında ilk olarak Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan’ı ziyaret etti. Bayhan ile bir süre sohbet eden Önsel ve Yönetim Kurulu üyeleri ardından Nüfus Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlık bünyesinde bulunan diğer birimlere ziyarette bulundu.
İKİNCİ DURAK BELEDİYE OLDU
Başkan Önsel ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ikinci durağı ise Çerkezköy Belediyesi oldu. Kendisini makamında ziyaret eden heyete teşekkürlerini sunan Başkan Ertem; “Yeni Yönetim öncelikle Çerkezköy için ardından da sizler için hayırlı ve uğurlu olsun, Allah mahcup etmesin” dedi.
“SİYASİ PARTİ AYRIMIM YOK”
Bulunduğu makamı Belediye Başkanı olarak temsil ettiğini ve siyasi partiler arasında kesinlikle ayrım yapmadığını belirten Başkan Ertem; “Yerel Yönetimlerde, siyasi partiler ile işbirliği içerisinde olmak her zaman Belediyeye fayda sağlar. Önemli olan ortak paydamızın Çerkezköy olmasıdır. Siyasi düşüncenin, ideolojinin, kişisel hırs ve öfkelerin yerelde çok fazla önemi olmamalı. Önemli olan yaşadığımız Çerkezköy’ü, ortak hareket ederek daha yaşanılabilir hale getirmek için çalışmaktır” diye konuştu.
“KORAY BEY KENDİ EVLADIM GİBİ”
Çerkezköy’e ilk taşındığı zaman Koray Önsel’in henüz çok küçük yaşta olduğunu belirten Başkan Ertem; “Koray Bey’in ailesi ile ailecek görüşüyoruz. Kendisini evlatlarımdan ayırt etmem. Şimdi ikimizde farklı siyasi partilerin mensubu olduk diye düşman mı olalım? Önemli olan ortak paydamızın Çerkezköy olmasıdır. Yanlışlarımız tabi ki olabilir ve her zaman yapıcı olan eleştirilere açık olmuşuzdur. Belediye Başkanlığı tarafsız bir makamdır ve bütün siyasi partilere eşit uzaklıkta hareket etmek zorundayız” şeklinde konuştu.
“BELDEN AŞAĞI MUHALEFET YAPMAYACAĞIZ”
Amaçlarının Çerkezköy’ü daha iyi yerlere taşımak olduğunu belirten MHP İlçe Başkanı Koray Önsel, muhalefeti gerçek anlamda muhalefet gibi yapmak istediklerini belirterek; “Biz başkaları gibi belden aşağı muhalefet yapmak istemiyoruz. Amacımız yeri geldiğinde en sert muhalefeti yapmak, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyerek Çerkezköy’ün gelişmesine katkı sunmaktır” dedi.
“BARIŞ ORTAMINA İHTİYACIMIZ VAR”
Belden aşağı yapılan muhalefetin maalesef ülkemizde sıkça kullanılan bir yöntem olduğunu belirten Başkan Ertem; “Ancak bu yöntem, hiç kimseye bir yarar sağlamamıştır” dedi. Çerkezköy’ün yapı itibarı ile çok kozmopolit bir yer olduğunu dile getiren Başkan Ertem; “Çerkezköy ne Kahramanmaraş’a ne de Trabzon’a benziyor. Burada her ilden insan mevcut. Bu yüzden barış ortamına Çerkezköy’de çok ihtiyacımız var. Sizler de MHP olarak barış ortamına katkı sağlamak istiyorsanız, Belediyenin kapısı sizlere her zaman açık. İstediğiniz her türlü bilgiye Belediyeden ulaşabilirsiniz” diye konuştu.
“OLMASI GEREKEN BUYDU”
Basın Mensuplarının Başkan Ertem’e, ‘Yeni MHP Yönetimi ile birçok denge değişti. MHP parti olarak Belediye’ye uzun zamandır gelmiyordu. Artık bu durum da değişti, yaşananları nasıl değerlendiriyorsunuz?’ diye sorması üzerine Başkan Ertem; “Olması gereken buydu ve oldu. Çerkezköy Belediyesi’nin Devlet Kurumları ile ilişkisi nasılsa, hayatın vazgeçilmezi olan siyasi partilerle de ilişkisi aynı düzeyde olmalı. İstişareden, dostluktan zarar gelmez, aksine fayda gelir. Bin kelime konuşursunuz, arasından faydalı olan bir kelimeyi kaparsınız. Şimdi Koray Bey’e dünkü çocuk deyip de kestirip atalım mı? Böyle bir şey söz konusu olamaz. Keşke bu dostluk ortamı daha önce oluşsaydı” ifadelerini kullandı.
“ERTEM BENİM ALİ AMCAMDIR”
Ertem’e yapacakları muhalefeti, Çerkezköy Belediye Başkanı olduğu için yapacaklarını belirten MHP İlçe Başkanı Koray Önsel; “Normalde siyaset arenasının dışında Ali Ertem benim Ali Amcamdır. Belki de zamanı gelecek çok sert muhalefetler yapacağız ama dostluğumuz baki kalacaktır” şeklinde konuştu.
“KİMSE ART NİYET ARAMASIN”
Önsel’in konuşmasının ardından bir açıklama yapan MHP İlçe Yönetim Kurulu üyesi Özkan Başaran, ziyaretin altında kimsenin art niyet aramamasını belirterek; “Daha bu ziyaret gerçekleşmeden, gerek parti içerisinden gerekse parti dışından bazı kişiler, ziyaretin ardından art niyet arayışına girdiler. Bizler bu ziyaretleri nezaket çerçevesinde yapıyoruz. Ziyaretlerimiz diğer partilere de olacak. Ancak yeri geldiğinde de en sert muhalefeti yine biz yapacağız” dedi.
“YANLIŞ BİRŞEY YAPMADINIZ”
Gerçekleşen ziyaretin aslında çok daha önceden yapılması gerektiğini belirten Başkan Ertem; “MHP olarak bugün gerçekleştirdiğiniz ziyaret ile çok doğru bir iş yaptınız. Bizler keşke bunu daha önceki yönetimlerle de başarabilseydik. Ancak diğer Yönetimlerdeki şahıslar maalesef yaş itibari ile çocuk zekasına sahiptiler ve bu tarz ilişkiler kurulamadı” diye konuştu.
SOHBET EDİLDİ
Ertem, açıklamasının ardından kendisini gelen MHP heyeti ile bir süre daha sohbet etti. Çerkezköy’ün sorunları ve ulusal siyasetin konuşulduğu sohbetin ardından MHP Heyeti Başkan Ertem’in makamından ayrıldı.