REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Ordu: AKP İlçe Başkanı kayyumu kendisine istesin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu: AKP İlçe Başkanı kayyumu kendisine istesin
11
11 Temmuz 2019 - 13:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

26. Dönem Tekirdağ Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Ordu, düzenlemiş olduğu basın toplantısıyla gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çerkezköy Belediyesinde ortaya çıkan ruhsat yolsuzluğu konusunda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın güzel bir yöneticilik örneği gösterdiğini, durumu hemen yargıya taşıyarak olayın daha da büyümesini engellediğini ifade eden Ordu, Çerkezköy Belediyesine kayyum atanması gerektiğini söyleyen AKP Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök’e de sert çıktı. Ordu, “Bu ilçe başkanının, seçimleri 5 bin oyla kaybettikten sonra çıkıp da ‘Ben bu işi yapamadım, yerime kayyum atayın’ demesi lazım” ifadelerini kullandı

Gazete Havadis- 26. Dönem Tekirdağ Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Ordu, düzenlemiş olduğu basın toplantısıyla gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İKTİDAR PARTİSİ İLÇE BAŞKANI ARKADAŞIMIZ ÖNCE KENDİ ETRAFINDAKİ ARKADAŞLARINA BAKACAK
“Seçimlerden sonra belediye başkanının ve memurların tespit ettiği bir yolsuzluk olayı ortaya çıktı. Yolsuzluk mu? Dolandırıcılık mı? Rantçılık mı? Buna ne diyeceğimiz henüz belli değil ama Çerkezköy’de her vatandaşı ilgilendiren bir konu. Çerkezköy’deki her vatandaşın geleceğini ilgilendiren bir durum söz konusu. Asgari ücretle çalışan vatandaşların paralarının birileri tarafından yenilmesine kimse razı değildir. Bu işin içinde olanlar kimlerdir bilmiyorum ama bu işi Cumhuriyet Başsavcılığına hemen bildiren Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Bu işin hukuki boyutu da var. Konunun savcılığa intikal etmesinin ardından sayın başkanımız müfettiş istemiş ve olayın çözülmesi için çalışmalara başlamıştır. Ardından birileri bu işi örtbas etmek için belediye başkanına gözdağı verir gibi açıklamalarda bulunmuştur. Daha ne olduğunu anlamadan açıklamalar yapıldı. Belediyeye yardımcı olması gereken iktidar partisi ilçe başkanının ilk açıklaması ‘Kayyum atanması lazım’ oldu. Bu ilçe başkanının kayyum atanmasını istemesinin sebebi başkana gözdağı vermek herhalde. Yani diyor ki ‘Bu işin üstüne fazla gitme yoksa kayyum atanır’. Bunu siyasi tecrübe, birikim ve tespitlerime dayanarak söylüyorum. İktidar partisi ilçe başkanı arkadaşımız önce kendi etrafındaki arkadaşlarına bakacak. Eğer bu işe karışmış arkadaşları varsa onları tespit edecek ve belediye başkanı ile birlikte hareket edecek. Ama şu an iktidar partisinin müfettiş tayin etmesi gerekirken, henüz müfettişin dahi gelmediğini gördük.

AKP İLÇE BAŞKANININ YANINDAKİLERİN BU İŞLE ALAKASI VAR
İktidar partisi ilçe başkanı bu işin üstünü kapatmak istiyor. Duyduğuma göre, sayın ilçe başkanının sağına ve soluna almış olduğu eski ilçe başkanı ve yönetiminin bu işle alakası var. 2005-2006 yıllarında minibüs hatlarından tahsis edilen para da aynı bu şekilde alındı ve bu paralar belediye kasasına girmedi. O zamanlar sesleri çıkmadı. Ben bu arkadaşlara diyorum; ‘Eğer bu işe başlayacaksanız 1999 yılından itibaren başlayın’. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler hakkında yasal işlemlerin başlatılması lazım.

MÜFETTİŞ GELMESİ LAZIM
Asıl büyük vurgun 2005’te yapıldı. Ama ne hikmetse o gün bu işi yapanların hala belediyede görevli olduğunu görüyorum. Bu iş nasıl olur? Spor kulübü yöneticiliği yapar, minibüs hattı işletir, hala o koltuklarda oturur. O yüzden bu incelemenin daha detaylı yapılması lazım, müfettiş gelmesi lazım.

AKP İLÇE BAŞKANLIĞINA KAYYUM ATANMASI LAZIM
İlçe Başkanının da şunu istemesi lazım. Belediyeyi 5 bin oyla kaybettikten sonra ‘Ben bu işi yapamadım, yerime kayyum atayın’ demesi lazım. Kendisi genç bir arkadaş ama önce konuştuklarını, yani iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırması lazım. Siz Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarıyla bu kadar oy topladınız, biraz daha çalışsaydınız başkanlık sizin olurdu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com