REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Ordu: “Daha kaç Neslican’ın ölmesi gerek?”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu: “Daha kaç Neslican’ın ölmesi gerek?”
770
24 Eylül 2019 - 16:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tekirdağ’ın duayen siyasetçilerinden Bağımsız Milletvekili adayı Mustafa Ordu, düzenlediği basın toplantısında Tekirdağ’daki kanser vakalarına ve buna bağlı ölümlere dikkat çekerek; “Önceki gün, mücadelesiyle hepimize umut olan gencecik kızımız Neslican Tay, daha önce üç kez yendiği kanser nedeniyle hayatını kaybetti. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum, özellikle Tekirdağ’da kanser oranları ciddi derecede artmış durumda. İktidarıyla, muhalefetiyle tüm siyasi parti temsilcilerinin, tüm sivil toplum kuruluşlarının ve basının kanser illetine karşı topyekün bir mücadele başlatması gerekiyor. Bu mücadeleye başlamak için daha kaç Neslican’ın ölmesi gerekiyor?” dedi

Gazete Havadis- Tekirdağ’ın duayen siyasetçisi Mustafa Ordu, Tekirdağ’da yaşanan kanser vakaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
“TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR HASTANE GEREKLİ”
Sanayisi ve nüfusu her geçen gün artış gösteren Tekirdağ’da tam teşekküllü bir onkoloji hastanesine ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Ordu; “Maalesef şu an Tekirdağ’da ihtiyaçlara cevap verebilecek bir onkoloji hastanesi bulunmuyor. Sanayisi ve nüfusuna paralel olarak kanser vakalarının da sürekli artış gösterdiği Tekirdağ’a bir an önce tam teşekküllü bir onkoloji hastanesinin kazandırılması gerekiyor” dedi.
ÇOK ÖNEMLİ İKİ MİLLETVEKİLİMİZ VAR”
Tekirdağ’ın hem iktidar hem de muhalefette çok önemli iki vekile sahip olduğunu vurgulayan Ordu; “Bugün Tekirdağ’ın milletvekillerinden biri Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, diğeri ise Ana Muhalefet Partisinin genel başkan yardımcısı. Bu iki vekil de Tekirdağ için çok büyük bir şans. Bir an önce havamızı, toprağımızı ve suyumuzu kirleten sanayi kuruluşları denetim altına alınmalı, Tekirdağ’daki kanser vakalarının sebepleri araştırılmalı ve bir an önce tam teşekküllü bir hastane yapılmalı” diye konuştu.
“BU DÖNEM OLMAZSA BİR DAHA ZOR”
İki Milletvekilinin de çok önemli görevlerde olduğunun altını çizen Ordu; “Eğer bu dönemde bahsettiğim hastane Tekirdağ’a kazandırılmazsa, bir daha zor kazandırılır. Buradan bu iki milletvekilimize ve Tekirdağ’ın diğer milletvekillerine seslenmek istiyorum. Ben ilçe başkanıyken sağlık ocağı sayısı sadece bir olan Çerkezköy’e, üç adet sağlık ocağı ve bir adet de Devlet Hastanesi kazandırdım. Sizler de gerekli yatırımların Tekirdağ’a yapılabilmesi için bir an önce elinizi taşın altına koyun. Eğer bu dönem bunu başaramazsanız, bir daha zor başarırsınız” ifadelerini kullandı.
“HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR”
Kanser hastalığına farkındalık yaratma konusunda herkese sorumluluk düştüğünü ifade eden Ordu; “Bu noktada iktidarıyla, muhalefetiyle tüm siyasi parti temsilcilerinin, tüm sivil toplum kuruluşlarının ve basının elini taşın altına koyması ve bu kanser belası hakkında farkındalık oluşturması gerekiyor. Ben bir vatandaş olarak üstüme düşeni yapıyorum, bundan sonrası siyasilerin görevidir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.