REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Ordu: “Kapaklı’da adam mı yok?”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu: “Kapaklı’da adam mı yok?”
10
10 Temmuz 2019 - 12:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bölgenin sevilen siyasetçilerinden bağımsız Tekirdağ Milletvekili adayı Mustafa Ordu, son günlerde Kapaklı Belediyesinde yaşanan gelişmeler hakkında bir basın açıklaması yaptı. Kapaklı Belediyesine önce kurduğu şirketi hibe eden ve ardından da bahse konu şirkete yönetim kurulu üyesi olarak atanan Çorlulu siyasetçi Halil İbrahim Yerlioğlu’na atıfta bulunan Ordu; “Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e sormak istiyorum, Kapaklı’da bu işleri yapacak adam mı kalmadı da ilçe dışından ithal yönetici getiriyorsun? Nüfusu 120 bini aşan Kapaklı’da her işin üstesinden gelecek liyakatli insanlar var. Bu yapılan Kapaklı halkına saygısızlıktır. Sayın Başkan bir an önce bu yanlıştan dönmelidir” ifadelerini kullandı

Gazete Havadis- Bağımsız Tekirdağ Milletvekili adayı Mustafa Ordu, Kapaklı Belediyesindeki gelişmeler hakkında bir basın açıklaması yaptı.

“AT İZİ İT İZİNE KARIŞMIŞ!”
31 Mart’a seçimi kazanarak belediye başkanı olan Mustafa Çetin’i tebrik ederek sözlerine başlayan Mustafa Ordu; “Öncelikle Sayın Başkanı ve İlçe Teşkilatını seçimi kazandıkları için tebrik ediyorum. Ancak seçimin üzerinden 3 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen Kapaklı Belediyesinde henüz kayda değer bir hizmet görülmedi. Bunun dışında Kapaklı Belediyesinde personel bile başkanla görüşmekte güçlük çekiyor. Belediye Başkanının odasının olduğu kat, merdivenlere kadar insan dolu. Seçim öncesi verilen sözler neticesinde yüzlerce insan sabah Başkanla beraber belediyede adeta mesaiye başlıyor ve akşama kadar belediyede duruyorlar. Tabir-i caizse Kapaklı Belediyesinde at izi it izine karışmış durumda. Mustafa Çetin’in bir an önce çevresindeki bu insanlardan kurtularak Kapaklı’ya hizmet etmeye başlaması gerekiyor” dedi.

“KAPAKLI’DA BU İŞLERİ YAPACAK KİMSE YOK MU?”
Son günlerde Kapaklı kamuoyunu da sıklıkla meşgul eden belediye şirketi konusuna da değinen Ordu; “Çorlulu bir siyasetçi, önce bir şirket kuruyor, ardından da kurduğu şirketi Kapaklı Belediyesine hibe ediyor. Akabinde ise bahse konu şirkete, Çorlu’da yaşayan bu siyasetçi yönetim kurulu üyesi olarak atanıyor. Ben Sayın Belediye Başkanına şu soruyu sormak istiyorum; Nüfusu 120 bini aşan Kapaklı’da, bu işleri yapacak yüzlerce insan varken neden dışarıdan yönetici ithal etme gereği duyuyorsun? Kapaklı da adam mı yok?” diye konuştu.

“KAPAKLI HALKINA SAYGISIZLIKTIR”
Yönetici ithal etmenin Kapaklı halkına saygısızlık olduğunu vurgulayan Ordu; “Nüfusu 120 bini aşan Kapaklı’da her işin üstesinden gelecek liyakatli insanlar var. Bu yapılan Kapaklı halkına saygısızlıktır. Sayın Başkan bir an önce bu yanlıştan dönmelidir” ifadelerini kullandı.

“TARİKATLARDAN UZAK DURSUN!”
Son günlerde Kapaklı’da artan tarikat, cemaat ve vakıf faaliyetlerine de değinen Ordu; “Bu ülke kısa zaman önce 15 Temmuz gibi bir olay yaşadı. Önümüzdeki hafta da 15 Temmuz’un yıldönümü. Ben bu vesileyle Sayın Mustafa Çetin’e de bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. Son günlerde kamuoyunda bazı tarikat, cemaat ve vakıfların Kapaklı’da yapılandıkları ve faaliyetlerini hızlandırdıklarını duyuyoruz. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kaybedilmesinin ardından bu yapılar, diğer belediyelerden nemalanma gayreti içerisine girdiler. Kapaklı’da tüyü bitmemiş yetimin hakkını bu tarikatlara peşkeş çeken olursa, bu halk bunun hesabını sorar. Bu nedenle Sayın Başkan bu yapılardan uzak durmalı” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com