31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir zaman kala siyasi partiler esnaf ziyaretlerini sürdürürken, Kapaklı’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. AKP Kapaklı adayı Mustafa Çetin’e oy istemek için esnaf ziyareti yapan ve aralarında AKP Kapaklı İlçe Yöneticilerinin ve AKP adayı Mustafa Çetin’in de bulunduğu heyet, Bahçelievler Mahallesi’nde kasap dükkanı işleten esnafın, ‘Benden size oy yok, lütfen dükkanımdan çıkın’ demesini hazmedemedi ve esnafa saldırdı. AKP Yöneticileri tarafından dükkanı dağıtılan işletmeci ise bıçak ve satırlarla kendisini savundu. Çevredeki esnafın araya girmesiyle yatıştırılan arbedede yaralanan olmazken, polis ekiplerinin kendisini bıçak ve satırla savunan esnafı ifadeye çağırdığı öğrenildi. Öte yandan Mustafa Çetin’in olay esnasında kavgayı yatıştırmak yerine arabasına binip olay yerinden uzaklaştığı öğrenildi.

Gazete Havadis- Kapaklı Bahçelievler Mahallesi’nde kasaplık yapan bir esnaf, aralarında AKP Kapaklı İlçe Yöneticilerinin de bulunduğu bir heyetin saldırısına uğradı.
‘OY YOK’ DEMESİNİ HAZMEDEMEDİLER
Olay Pazartesi günü Kapaklı Bahçelievler Mahallesi’nde gerçekleşti. AKP Kapaklı adayı Mustafa Çetin’e oy istemek için esnaf ziyareti yapan ve aralarında AKP Kapaklı İlçe Yöneticilerinin de bulunduğu bir grup Ak Partili, Bahçelievler Mahallesi’nde kasaplık yapan bir esnafı ziyaret etti. Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde Mustafa Çetin’e oy istemek için dükkandan içeri giren heyetin bir kısmı, dükkan sahibi tarafından dışarı çıkarılıyor. Ancak daha sonra grubun dışarıda kalan üyelerinin esnafa saldırdığı görülüyor. Görgü tanıkları, kasap dükkanını işleten esnafın Ak Partili gruba ‘Benden size oy yok, lütfen dışarı çıkın’ dediğini ve Ak Partili grupta bulunan bazı isimlerin bu durumu hazmedemeyerek esnafa saldırdığını ifade ettiler.
ÇEVREDEKİLER MÜDAHALE ETTİ
Ak Partili grubun esnafa saldırmasının ardından yaşanan arbedeye, çevredeki esnafın müdahale ettiğini ifade eden görgü tanıkları, AKP heyeti içerisinde bir kişinin dükkandaki saksıları tekmelemesi sonucunda tansiyonun yükseldiğini ifade ettiler.
MUSTAFA ÇETİN OLAY YERİNDEN UZAKLAŞTI
Çevredeki esnafın araya girmesiyle yatıştırılan olayda asıl dikkat çeken detay ise AKP adayı Mustafa Çetin’in kavgayı yatıştırmak yerine arabasına binip olay yerinden uzaklaşması oldu. Görgü tanıkları; “Belediye Başkan adayı olarak oy isteyen Mustafa Çetin, esnafın dükkanında yaşanan kavgaya müdahale edeceği yerde arabasına binip uzaklaştı. Bu adam bir de Belediye Başkanı olmak için yola çıkmış. Başkan olacaksan herkesi kucaklaman gerekir. Olaylara müdahale etmen gerekir. Arabasına binip olay yerinden uzaklaşması yakışmadı” ifadelerini kullandılar.
ESNAF İFADEYE ÇAĞRILDI
Yaşanan arbede esnasında kendisini bıçak ve satırla savunan esnaf, Kapaklı Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadeye çağrıldı. İfadesi alınan esnafın daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.