Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü Karanlığa Bir Işık Yak’ programı duygu dolu anlar yaşattı.

Gazete Havadis- Öğrenciler hem farkındalık oluşturdu hem de duygu dolu anlar yaşattı
KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ
Okulun konferans salonunda gerçekleşen programa Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi üyesi engelliler katıldı. Engellileri okulun girişinde çiçeklerle karşılayıp salona kadar eşlik eden öğrencilerin davranışları takdir topladı. Öğrencilere teşekkür eden dernek üyelerinin gözleri doldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Programda bir konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, engelliler için farkındalık oluşturma adına yapılan bu programları çok önemsediklerini kaydetti. Çetinkaya, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada neden bu durumda olduklarını ve öğrencilerin nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bir farkındalık sunumu gerçekleştirdi. Programa katılan engelliler de yaşadıkları sorunları dile getirerek, özellikle şehir içi parklarda engelli rampalarının önüne yapılan yanlış parklara dikkat çekti.

Program daha sonra, okul öğrencileri ve engelliler tarafından sahneye konulan ve engellilerin yaşam öyküsünü anlatan ‘Ayna’ adlı oratoryo gösterisi, halk oyunları gösterisi ve ‘Özgürlük’ semazen gösterisi ile devam etti. Engelliler ve öğrenciler programın sonunda okulun spor salonuna geçerek burada basketbol ve voleybol oynadı. Gün boyu süren programın ardından engelliler Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmenler ve öğrencilerine çok teşekkür etti.