REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet heyecanı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet heyecanı
23
17 Haziran 2019 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Dördüncü mezunlarını veren okulun öğretmenlerinin ve öğrencilerinin heyecanı ise görülmeye değerdi

TÖRENE BÜYÜK İLGİ
ÇOSB Konferans Salonu’nda yapılan törene, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Elay, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Okul Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Temiroğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Saim Buyruk, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Caner Baysal’ın yanı sıra çok sayıda veli ve sanayici katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASI TEMİROĞLU’NDAN
1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Okul Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Temiroğlu yaptı. Temiroğlu, öğrencilere başarılar dilerken, bundan sonra neler yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

SÖZDİNLER ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ
Ardından kürsüye gelen ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler de şunları söyledi: “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının sonuna geldiğimiz bugünde çocuklarımızın mutluluğunu onlarla birlikte paylaşmanın ve onların sevincine ortak olmanın kıvancını duyuyoruz. Yılsonu kapanış programımıza hepiniz hoş geldiniz.

ÜLKEMİZİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNE ÇIKARACAKSINIZ
Sevgili gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz.  Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak okulumuzda öğrendiğiniz teorik bilgileri çalışma yaşamınızda pratiğe dökecek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.

ULU ÖNDER’DEN ALINTI YAPTI
Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi var olan değerleriyle, modern ve yenilikçi bir eğitim anlayışını sürdürmektedir. Bu eğitim anlayışı, günümüzde Atatürk ilkelerine bağlı vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Atatürk’ün dediği gibi: “En önemli görevimiz olan Milli Eğitim’de mutlaka başarılı olmak zorundayız. Ancak bu şekilde bir ulus aydınlığa kavuşabilir.” sözünden hareketle bölgemizin değerli sanayicileriyle birlikte bu önemli vazife için taşın altına elimizi koyduk. Ülkemizin mesleki ve teknik anlamda eğitimli ve iyi donanımlı eleman ihtiyacını karşılamak için kurduğumuz okulumuz, eğitimde yedinci senesini başarılı bir şeklide tamamlıyor.

BİZİM İÇİN EN BÜYÜK BAŞARI BUDUR
Değerli veliler, bizler, zaman zaman karşılaştığımız zorluklara ve olumsuzluklara rağmen öğrencilerimizden bir kişiyi bile kaybetmeyi göze almadık, almıyoruz da… Bizim için en büyük başarı budur. Öğrencilerimize başta eğitim-öğretim hayatları olmak üzere tüm girişimlerinde ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Çocuklarınıza olan desteklerinizin ve güvenin devamını temenni ederim.

YOLUNUZ VE BAHTINIZ AÇIK OLSUN
Sevgili öğrenciler, okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulumuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Mezuniyetinizi tebrik ederim. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

OKUL BİRİNCİSİNE PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından, öğrenciler arasında bayrak ve flama devir teslimi yapıldı. Törenin sonunda ise okulu birincilikle bitiren İlayda Canik’e ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler tarafından başarı belgesi verildi. Daha sonra Okul Birincisi İlayda Canik, Mezuniyet Kütüğüne ismini çaktı. Program öğrencilerin şiir dinletisi ve folklor gösterisiyle sona erdi.

DESTEKLEYENLERE TEŞEKKÜR EDİLDİ
Mezuniyet töreninde ayrıca Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne verdiği katkılardan dolayı ÇOSB firmalarından, Etimag Etiket Mat. Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. ile Özteks Fabricks Kumaşçılık San. ve Tic. A.Ş.’ye de ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler tarafından birer plaket verildi.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com