31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde kamuoyunun merakla beklediği AKP Tekirdağ İlçe Belediye Başkan adaylarının, Pazar günü düzenlenecek törenle açıklanacağı duyuruldu. AKP MYK Üyesi ve parti sözcüsü Ömer Çelik’in katılımıyla gerçekleşecek olan program Süleymanpaşa Yeni Kültür Merkezi’nde saat 14.30’da yapılacak.

Gazete Havadis- AKP Tekirdağ İlçe Belediye Başkan adayları, Pazar günü yapılacak olan tanıtım töreni ile açıklanacak.
PROGRAM TEKİRDAĞ’DA GERÇEKLEŞECEK
AKP Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından düzenlenecek aday tanıtım töreni, Pazar günü Tekirdağ Süleymanpaşa Yeni Kültür Merkezi’nde saat 14.30’da gerçekleşecek. Törene AKP MYK Üyesi ve parti sözcüsü Ömer Çelik de katılacak.
ÇERKEZKÖY’DE KOZUVA’NIN ADI ÖN PLANDA
Kamuoyunda sıkça sorulan ‘AKP’nin adayı kim olacak?’ sorusu Pazar günü netlik kazanacakken, Çerkezköy Belediye Başkan adaylığı için Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinden istifa ederek aday adayı olan Süleyman Kozuva’nın ismi ön plana çıkıyor. Kozuva’nın son anda istifa ederek aday adayı olması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı, kamuoyunda adayın kesinlikle Süleyman Kozuva olacağı şeklinde yorumlanıyor.
ÖĞE DE FAVORİ ADAYLAR ARASINDA
Öte yandan Çerkezköy’de bir diğer favori isim de AKP İlçe eski Başkanı Abdullah Öğe. Öğe de Kozuva ile birlikte kamuoyunda aday olması beklenen isimler arasında.
KAPAKLI’DA ÇETİN VE CAMBAZ FAVORİ
Kapaklı’da AKP’nin aday adayları arasından en çok konuşulan isimler hiç kuşkusuz Mustafa Çetin ve Mutlu Cambaz. Kapaklı kamuoyu, AKP Kapaklı Belediye Başkan adayının bu iki isimden biri olacağına kesin gözüyle bakıyor.