Çerkezköy Belediye’si tarafından ‘Ramazan Birlikte Güzel’ sloganı ile her yıl düzenlenen geleneksel Ramazan Eğlenceleri başladı. Etkinlikler kapsamında sahnelenen ‘Ramazan Hatırası’ adlı tek perdelik oyun Çerkezköylülerden büyük ilgi gördü.

OYUNCULARA ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ
Ahmet Çelik Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Ramazan Hatırası” oyununu Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve yüzlerce Çerkezköylü birlikte izledi. Ramazan aylarının olmazsa olmazlarından Karagöz ve Hacivat orta oyununun ardından sahne alan usta oyuncular Çerkezköylüler tarafından ilgiyle izlendi. Oyun sonunda Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin tarafından usta oyunculara çiçek takdim edildi.

HEMŞERİCİLİK BİLİNCİNİN ARTMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Ramazan Eğlenceleri etkinliklerinin bir hafta boyunca devam edeceğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, hemşericilik bilincinin artması, kültürel kaynaşma ve dayanışmanın üst seviyeye çıkması için Çerkezköy Belediye Başkanı olarak her türlü çaba ve gayreti göstermeye bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini belirtti

ETKİNLİKLER 9 HAZİRAN’A KADAR SÜRECEK
Çerkezköy Belediyesi geleneksel Ramazan eğlenceleri, 4 Haziran Pazartesi günü ‘Yeşilçam Sahnede’ adlı teatral konser ile devam edecek. 5 Haziran Salı günü Çerkezköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Konserinin gerçekleştirileceği Ramazan Eğlenceleri programları kapsamında 6 Haziran Çarşamba günü de ‘Eski Zaman Hikayesi’ adlı müzikli Türk tiyatrosu sahnelenecek. 7 Haziran Perşembe günü eşsiz anlatımıyla Sunay Akın eski zamanların Ramazan öykülerini Çerkezköylüler için anlatacak. Etkinlikler 8 Haziran Cuma günü Çerkezköy Şehir Orkestrası Halk Konseri ile devam edecek. Ramazan Eğlenceleri programları 9 Haziran Cumartesi günü Çerkezköy Belediyesi Gitar ve Bağlama kursiyerlerinin yılsonu gösterileri ile son bulacak.