Çerkezköy’de yaşan Seyin Soydan, 3 ay Roman vatandaşlarla beraber yaşayarak, onların hayatını anlatan bir belgesel film çekti. ‘Ben de insanım’ ismini verdiği belgeseli çeşitli yerlerde gösterime sunan Soydan, temel amacının Roman vatandaşların sorunlarını içten bir bakışla yansıtmak olduğunu dile getirdi.

‘AMACIM SORUNLARINI YANSITMAK’
Çerkezköy’de yaşan Seyin Soydan, 3 ay Roman vatandaşlarla beraber yaşayarak, onların hayatını anlatan bir belgesel film çekti. ‘Ben de insanım’ ismini verdiği belgeseli çeşitli yerlerde gösterime sunan Soydan, belgesel hakkında açıklamalarda bulundu. Romanlar’ın, dışarıdan gelen insanları mahallelerine kabul etmek istemediklerini söyleyen Soydan, ‘‘Beni yakından tanıdılar ve sonrasında kaynaşmamız zor olmadı. Çünkü benim amacım onların korkularını pekiştirmek değil, sorunlarını içten bir bakışla yansıtmaktı. Belgeseli çekerken objektif davranmaya çalıştım.’’ diye konuştu.

PAZAR GÜNÜ GÖSTERİLECEK
Belgeselin birçok yerde gösterildiğini dile getiren Soydan, ‘‘Şu an altyazıları hazırlanıyor. Bu aşama bittikten sonra Türkiye’de ve Avrupa’da yapılan festivallere katılacağım. Belgesel ile ilgili hiçbir maddi beklentim yok. Zaten bütün masrafları da kendim karşıladım.’’ ifadelerini kulandı. Pazar günü saat 17:00’de Erna Center’da bulunan Cinemay sinema salonunda belgeselin gösterimi olacağını belirten Seyit Soydan, ‘‘İzlemek isteyen herkesi pazar günü yapılacak gösterime bekliyorum.’’ dedi.

Haber: Ekin Avcı