REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Rus Gazı Kıyıköy’e ulaştı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rus Gazı Kıyıköy’e ulaştı
1.394
29 Ekim 2019 - 10:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Rus doğal gazını Avrupa’ya nakledecek Türk Akım projesinin Deniz ve Kara Hattının inşaat sürecinin tamamlandığını belirterek, “Türkiye üzerindeki inşaat sürecinin ise yüzde 99.9’u tamamlanarak hat üzerinden 15 Ekim itibari ile gaz alımına başlanıldı ve gaz Kıyıköy’e ulaştı” dedi.

Gazete Havadis- Kırklareli Valiliği’nde TürkAkım Projesi Boru Hattı ile Doğalgaz Taşımacılığı İşletme Faaliyet Ruhsatı Teslim Töreni gerçekleştirildi. Törene, Vali Osman Bilgin, South Stream Transport B.V şirketinin Hollanda Tali Şubesi Armada Danışmanlık Limited Şirketi Proje Müdürü Erol Yazıcı, İşletme Müdürü Valeriy Yakubov, İzinler Müdürü Matteo Veronesi ile İzinler Uzmanı Aytaç Tolgay da katıldı.

15 EKİM İTİBARİ İLE GAZ ALIMINA BAŞLANILDI

Vali Bilgin, Rus gazını Türkiye ve Avrupa’ya taşıyacak 31,5 milyar metreküp kapasiteli Türk Akım deniz ve kara hattının inşaat sürecinin tamamlandığını belirterek, “Rus doğal gazını Avrupa’ya nakledecek Türk Akım projesinin deniz ve kara hattının inşaat süreci tamamlandı.Türkiye üzerindeki inşaat sürecinin ise yüzde 99.9’u tamamlanarak hat üzerinden 15 Ekim itibari ile gaz alımına başlanıldı ve gaz Kıyıköy’e ulaştı” dedi.

FAALİYET RUHSATI TESLİM EDİLDİ

Bilgin, şunları söyledi:

“Türk Akımı 2017 yılında ÇED olumlu kararının alınması ve Rusya tarafından 2018 Ekim itibariyle deniz hatlarının Türkiye ‘ye ulaştırılması ile Aralık 2018- Ocak 2019 tarihlerinde deniz tarafı inşaat çalışmaları bitirilmiş olup, Ekim 2019 tarihi itibariyle kara inşaatı tamamlanmıştır. Bu gün itibariyle ‘Boru Hattı ile Doğalgaz Taşımacılığı’ işletme faaliyet ruhsatını ilgili firmaya teslim etmiş bulunmaktayız. Ülkemizin enerji açığında önemli bir kazanım olan Türk Akımı projesini ülkemize kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet yetkililerimize, projenin en başından itibaren emeği geçen tüm uluslararası ve ulusal firma ve çalışanlarına teşekkür ederim.”

porno izle
sikiş izle
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.