Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray Belediyesi ve Safaalan Mahallesi Muhtarlığı işbirliğinde bir ilke imza atarak 20 Haziran Çarşamba günü Safaalan’da Kiraz Festivali düzenleyecek. Sosyal etkinliklerin yer alacağı festivalde, şarkıcı Seda Çakmak birbirinden güzel şarkılarını Saraylılar için seslendirecek.


SEDA ÇAKMAK MÜZİK ZİYAFETİ SUNACAK
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray Belediyesi ve Safaalan Mahallesi Muhtarlığı işbirliğinde Safaalan’da bir ilke imza atılarak 20 Haziran Çarşamba günü Kiraz Festivali düzenlenecek. Birbirinden renkli etkinliklerin yer aldığı festival saat 16.00’da Çocuk Şenliği ile başlayacak. Çocuklar şişme oyun parkları alanlarında, yüz boyama alanlarında eğlenceli aktivitelere katılacak. Etkinlik boyunca çocuklara şeker ve patlamış mısır ikramında bulunulacak. Kiraz Festivali 19.30’da kiraz ikramı ile başlayacak. Kiraz ikramından sonra Saray Belediyesi Halk Oyunları ekibi saat 20.00’da performanslarını sergileyecek. Safaalanlı gençler saat 20.15’de Şinasi’nin Şair Evlenmesi tiyatro oyununu sahneleyecek. Festival kapsamında saat 21.00’da şarkıcı Seda Çakmak konser verecek. Birbirinden güzel, hareketli şarkıları sevenleri için seslendirecek olan Seda Çakmak Saraylılara unutulmaz bir akşam yaşatacak.
BAŞKAN ÇOBAN’DAN KİRAZ FESTİVALİNE DAVET
Festival ile ilgili açıklamada bulunan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “20 Haziran Çarşamba günü Safaalan’da düzenleyeceğimiz ve geleneksel olarak sürdürmeyi hedeflediğimiz Kiraz Festivali’ne tüm Saray halkı davetlidir” ifadelerini kullandı.