kanser gün‘7 Nisan Dünya Sağlık Günü’ münasebetiyle açıklama yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, insan hayatının vazgeçilmez ve paha biçilemez unsurlarının başında sağlığın geldiğini belirterek, ‘’Dünya ülkeleri arasında başarılı bir ülke olabilmenin yolu, sağlıklı nesillerden geçer. Her konuda sağlıklı bir gençlik olduğu müddetçe ülke olarak her daim ileriye doğru başarı ve azimle yol almaya devam edeceğiz’’ dedi.

Çerkezköy Havadis- Başkan Ertem, ‘7 Nisan Dünya Sağlık Günü’ dolayısıyla açıklama yaparak, sağlığın önemine değindi.

TARİHİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU

Günün önemine dair bilgilendirmede bulunarak sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Ali Ertem, Dünya Sağlık Örgütü Anayasası’nın kabul edildiği günden bu yana her yıl nisan ayının yedinci gününün ‘Dünya Sağlık Günü’ olarak kutlandığını ifade ederek, ‘’Bu kapsamda Dünya Sağlık Örgütü her yıl güncel bir konuyu gündeme taşıyarak çözüm yolları ve önerileriyle birlikte tüm dünyada bilgilendirme etkinliklerinin yapılmasını teşvik etmektedir’’ dedi.

“SAĞLIKLI GENÇLERLE HER DAİM İLERİYE”

Başkan Ertem, sağlığın beden ve ruh sağlığı olarak bir bütün olacak şekilde ele alındığını dile getirerek, şunları kaydetti: ‘’Dünya Sağlık Örgütü’nün de tanımladığı gibi sağlık; herhangi bir hastalık ve güçsüzlük halinin olmaması ve bedenen, ruhen ve sosyal bakımdan tam bir iyi olma durumudur. Bu nedenle sağlık, ülkelerin geleceği açısından çok önemli bir konumda yer almaktadır. Dünya ülkeleri arasında başarılı bir ülke olabilmenin yolu da sağlıklı nesillerden geçer. Bu nesillerin oluşmasında ise sağlık personellerinin çok büyük emeği olduğu gibi, öğretmen ve eğitimcilerin, siyasilerin ve yerel yönetimlerin de sorumluluğu büyüktür. Bizler de Çerkezköy Belediyesi olarak gelecek nesillerimizin her konuda sağlıklı olmaları açılarından üzerimize düşeni yapmaya büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Bu kapsamda sosyal bakımdan yaptığımız çalışmaların yanı sıra yine toplumun tüm kesimini etkileyen içme suyu analizlerini de sık sık yaptırıyor, konu hakkında sağlık kuruluşlarınca raporlar tutturuyoruz. Unutmamalıyız ki her konuda sağlıklı bir gençlik olduğu müddetçe ülke olarak her daim ileriye doğru başarı ve azimle yol almaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimle herkesin ‘Dünya Sağlık Günü’nü kutluyor, hastalarımıza acil şifalar, tüm sağlık çalışanlarına ve geleceğimizin yetişmesinde katkıda bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum. ’’