AKP Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, gazetemizde yer alan ‘AKP yüzünden Kapaklı’ya asfalt atılamıyor’ başlıklı haberin ardından bize ve haberi yapan diğer gazetelere ‘Taraflı’ diyerek, sahibi AKP Çerkezköy İlçe Başkanı olan ‘Tarafsız!’ gazeteye demeç verdi ve asfalt şantiyesine değil, yerine karşı olduklarını ifade etti. Sayın Bezgin’e Havadis gazetesi olarak çağrıda bulunuyoruz; “Gerçekten Kapaklı’yı ve Kapaklı halkını düşünüyorsan, burnumuzun dibine yapılacak olan kömürlü termik santralin yerine de karşı çıkarsın.

Çerkezköy Havadis- AKP Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin’e açık çağrıda bulunuyoruz, gerçekten çevreciyse, termik santralin yerine de karşı çıksın.
NE OLMUŞTU?
AKP Kapaklı ilçe başkanı Salih Bezgin ve beraberindeki teşkilat üyeleri, Karaağaç’ta kurulan asfalt plenti şantiyesine, ‘çevreye zararlı olacağı’ gerekçesiyle karşı çıkmış ve dava açarak yürütmeyi durdurmuştu. Bezgin’in bu girişimi nedeniyle de Kapaklı Belediyesi tarafından ilçe genelinde yapılması planlanan asfalt çalışması durma noktasına geldi.
KONUYU HABER YAPTIK
Asfalt plenti şantiyesinin durdurulmasının ardından konuyu haber yapan gazetemiz Bezgin’in bu girişimi nedeniyle Kapaklı geneline asfalt atılamadığını yazmıştı. Haberimizin ardından bize taraflı diye ithamda bulunan AKP Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, sahibi AKP Çerkezköy İlçe Başkanı olan gazeteye açıklama yaparak asfalt şantiyesine değil, şantiyenin yerine karşı olduklarını ifade etti.
KONU TERMİK OLUNCA NEDEN SESSİZ KALIYORLAR?
Yaşananların ardından Çerkezköy Havadis Gazetesi olarak AKP Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin’e açık çağrıda bulunuyoruz. Konu asfalt şantiyesi olunca birden çevreci olan teşkilatınız, konu termik santral olunca neden sessiz kalıyor? Sizce geçici bir asfalt şantiyesi, kalıcı bir kömürlü termik santrale göre çevreye daha mı çok zarar veriyor? Lütfen insan aklıyla alay etmeden, bu konu hakkında da bir açıklama yapın Salih Bey!