sakatlar derneği zübeyde hanımSakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Yönetimi, çocuklara yönelik hazırladıkları, sakatlık ile ilgili bilgi verdikleri eğitimler düzenledi. Zübeyde Hanım Anaokulu’nda miniklerle bir araya gelen Dernek Başkanı Hayrettin Çetinkaya, çocukları dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında uyarılarda bulunarak, çocuklara kapak toplama kampanyasına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı da teşekkür etti.

MİNİKLERE, BİLİNÇLENDİRİCİ EĞİTİM

Çerkezköy Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Yönetimi ve üyeleri, toplumu bilinçlendirmek ve özellikle çocukların ileride sakat kalmasına neden olacak olayların önüne geçmek amacıyla düzenlediği eğitimlere bu kez, Zübeyde Hanım Anaokulu’nda devam etti. Okulda minik öğrencilerle bir araya gelen Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya ve beraberindekiler, minik öğrencilerin dikkat etmesi gereken konular hakkında uyarılarda bulunurken, kendilerinin nasıl engelli olduklarını da verdikleri örneklerle çocuklara anlattı.

TRAFİK KURALLARINA UYUN

Çocukları özellikle trafik kurallarına uymaları konusunda uyaran Çetinkaya, “Arabaya bindiğinizde arka koltuğa oturun ve emniyet kemerinizi mutlaka takın. Bunu anne babanıza da söyleyin. Bir arkadaşımız, küçükken annesiyle birlikte ön koltuğa oturmuş. Yolda kaza yapınca arkadaşımız ön camdan dışarıya fırlamış. O esnada cam parçaları gözüne girmiş ve kör olmuş. Sizin de başınıza böyle olayların gelmemesi için trafik kurallarına uyun. Etrafınızdakilerin de uymasını söyleyin” diye konuştu.

DUYARLI ÖĞRENCİLERE, ÇETİNKAYA’DAN TEŞEKKÜR
Hayrettin Çetinkaya, konuşmasında, öğrencilere mavi kapak kampanyasındaki duyarlı davranışları için teşekkür ederken, toplanan kapaklarla engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye aldıklarını ve bu sayede engelli vatandaşların hayatını bir nebze de olsa kolaylaştırdıklarını dile getirdi.