Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Saray Devlet Hastanesi ve Saray Belediyesi arasında Mahsuplaşma Protokolü imzalandı.

HASTANE VE BELEDİYE İLE İMZALANDI
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Saray Devlet Hastanesi ve Saray Belediyesi arasında Mahsuplaşma Protokolü imzalandı. Saray Devlet Hastanesi ile Protokol, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Fatma Derya Alan ve hastane Başhekimi Levent Alper tarafından imzalanırken, Saray Belediyesi’yle ise Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Fatma Derya Alan tarafından imzalandı.

AKSAKLIKLARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK
İmzalanan protokol hakkında açıklamalarda bulunan Alan, “Bu protokol ile sigortalıların artık Sosyal Güvenlik Merkezine gelmelerine gerek kalmadan, iş kazası, meslek hastalığı, hastalık ve analık hallerinde ödenen geçici iş göremezlik ödemelerinin zaman, işgücü ve emek kaybına yol açmayacak şekilde Belediye tarafından SGK adına zamanında ödenmesi sağlanacak, bu ödemeler de Belediyenin prim borçlarından mahsup edilecektir.” dedi. Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ise, yeni uygulama ile iş göremezlik ödemelerinde yaşanan aksaklıkların önüne geçileceğini belirterek Alan’a  teşekkür etti.

Haber: Ekin Avcı