mesut kabaDemokratik Sol Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Mesut Kaba, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler ve seçim sürecinde DSP’nin izleyeceği yol haritası hakkında basın açıklaması yaptı. Kamuoyunda DSP ile CHP’nin birleşeceği yönünde spekülasyonların yer aldığını belirten Kaba; “Kamuoyunda çıkan ‘DSP ile CHP’nin birleşeceği’ yönündeki dedikodulara kimse itibar etmesin. Tüm Çerkezköy halkı şunu iyi bilsin ki DSP’nin şu anda mevcut 2 tane Belediye Başkan Aday Adayı vardır ve 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere DSP kesinlikle kendi adayı ile girecektir” dedi. Demokratik Sol Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayını da en geç 1 hafta içinde açıklayacaklarını belirten Kaba ayrıca olası bir DSP-CHP birleşmesi söz konusu olursa birleşmenin adresini de DSP çatısı olarak gösterdi.

Demokratik Sol Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Mesut Kaba, seçim süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“KONUŞULANLAR TAMAMEN DEDİKODU”

Son günlerde kamuoyunda CHP ile birleşecekleri yönünde spekülasyonların yayıldığını belirten DSP Çerkezköy İlçe Başkanı Mesut Kaba; “Tüm Çerkezköylüler şunu iyi bilsin ki, DSP ile CHP’nin birleşmesi kesinlikle söz konusu değildir. Bu dedikoduları kim çıkartıyor şu an bilemiyorum fakat bildiğim bir şey var o da ortaya atılan dedikoduların amacı partimize zarar vermektir” diye konuştu.

“BİRLEŞME OLURSA, ADRESİ DSP’DİR”

CHP ile birleşecekleri yönündeki haberleri kesin bir dille yalanlayan Kaba; “CHP ile birleşeceğimiz yönünde çıkan haberler kesinlikle dedikodudan ibarettir. DSP Yerel Seçimlere kendi adayı ile girecektir. Eğer olur da ilerde birleşme söz konusu olursa, adres CHP değil, DSP olur” ifadelerini kullandı.

“BAŞKAN ADAYINI 1 HAFTA SONRA AÇIKLAYACAĞIM”

Şu an için Çerkezköy Belediye Başkanlığı adaylığı hususunda görüştükleri iki isim olduğunu belirten Kaba; “Başkan adaylığı için iki kişi ile görüşüyoruz. Bu iki arkadaşımız da birbirinden değerli insanlardır. En geç bir hafta içerisinde Çerkezköy Belediye Başkan Adayımızı kamuoyu ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

SEÇMENE ÇAĞRIDA BULUNDU

Trakya’da Demokratik Sol Parti’ye gönül vermiş hatırı sayılır bir kitle olduğunu vurgulayan Kaba; “Geride bıraktığımız yıllarda, Demokratik Sol Parti maalesef bazı etkenlerden ötürü Çerkezköy’de pasif durumda bırakıldı. Ama artık DSP’ye gönül vermiş insanlar bilsinler ki, 2014 yerel seçimlerine DSP olarak kendi adayımızla katılacağız. DSP’ye gönül veren vatandaşlarımızı, el ele verip Çerkezköy’ü daha yaşanılabilir bir kent yapmak için DSP çatısı altında birleşmeye, Çerkezköy’ün geleceğini şekillendirmeye davet ediyorum” dedi.