Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Ambardere Mevkii’nde bulunan Eğitim Kampüsü’ne yaptıracağı Sosyal Bilimler Lisesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen açılış programında konuşan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, ileriki zamanlarda Kapaklı ve Saray’a da okul yaptıracaklarının sinyallerini verdi.

YOĞUN KATILIM YAŞANDI

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan ve Metin Akgün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Taha Ülker, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, İlçe Halk Eğitim Müdürü Necmi Akman, İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürü İlhan Kütük, Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Türker, Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayhan Arslan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, Çetin Group Yönetim Kutulu Başkanı Ahmet Çetin, Çerkezköy Mahalle Muhtarları ve Çerkezköylü vatandaşlar katıldı.

‘TARİFSİZ BİR MUTLULUK İÇERİSİNDEYİZ’

Programın açılış konuşmasını yapan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy böyle bir eğitim kurumuna kavuşacağı tarifsiz bir mutluluk içerisinde olduklarını dile getirerek, ‘‘Şahsım ve arkadaşlarım adına bütün samimiyetimle belirtmek istiyorum ki ÇTSO yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana çalışmak üretmek ve başarmak oldu. Tüm üyelerimize iş dünya ve halkımıza görev ve sorumluluk sınırlarımız içinde hizmet etmek oldu. Odamızca düzenlediğimiz seminer ve kurslar üyelerimize düzenlediğimiz yurt içi ve yurt dışı seyahatleri uluslar arası paylaşımlarda yaptığımız dev paylaşımlar, hep aynı amaca yöneliktir.’’ dedi.

‘KAPAKLI VE SARAY’DA DA OKUL YAPTIRMAK EN SAMİMİ ARZUMUZ’

‘‘Temelini atarken büyük bir mutluluk yaşayacağımız bu okulda sosyal sorumluluğumuz ve eğitime verdiğimiz önemi güzel bir sembol olarak görülmesini arzu ediyoruz.’’ diyerek sözlerine devam eden Kozuva, ‘‘ÇTSO odası olarak inşallah ilerleyen zamanda uygun bir yer tahsisi yapılırsa yine Valiliğimizin öncülüğünde imkanlarımız ölçüsünde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile protokoller imzalayıp Kapaklı ve Saray ilçemize de birer okul yaptırmak en samimi arzumuzdur. Bunun için Kapaklı Kaymakamımıza ve Kapaklı Belediye Başkanımıza buradan yine söz veriyoruz. Bu güzel ve anlamlı törende bu okulun Çerkezköy’e kazandırılmasında bir eğitim gönüllüsü olarak büyük özveri gösteren Çerkezköy’ün eski kaymakamı Metin Kubilay’a ve okulun yapılmasında katkı sunan tüm oda üyelerimize teşekkür ediyorum. İlçemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ diye konuştu.

‘OKULUMUZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN’

Kozuva’nın ardından kürsüye gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ‘‘Tekirdağ’ın en hızlı büyüyen ilçesiyiz. Bugün temeli atılan Sosyal Bilimler Lisemiz Çerkezköyümüzün geleceği adına atılan çok önemli bir temel. Çerkezköyümüzde çok değerli hayırseverlerimiz var. Onların, eğitim alanındaki yatırımlarının altını bir kez daha çizmekte fayda var. Ancak nüfus artış hızımızı da göz önünde bulundurursak daha güçlü yatırımlara ihtiyacımız var. Sınıf mevcutlarımız çok fazla. Yeni Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bu konuda çok titiz ve yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor. 2019 yılında tekli öğretimi hedefliyorsak çok daha fazla yatırım almalıyız. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odamızın ilçemiz eğitimine katkılarını bir kez daha alkışlamak istiyorum. Çerkezköyümüzün geleceği çocuklarımız adına atılacak olan bu temel için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Okulumuz hayırlı uğurlu olsun.’’ ifadelerini kullandı.

KURBAN KESİMİ İLE TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Başkan Akay’ın konuşmasının ardından sırasıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AKP Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, AKP Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün ve Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan da kürsüye gelerek konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların tamamlanmasının ardından dualar eşliğinde yapılan kurban kesimi ile birlikte Sosyal Bilimler Lisesi’nin temeli atılarak program tamamlandı.