25.1 C
Çerkezköy
30 Eylül Cuma, 2022
spot_img

Streetball şampiyonları belli oldu

Çerkezköy Belediyesi 4. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Streetball Turnuvası sona erdi. Birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne alan turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri takdim edildi

TURNUVA 3 GÜN SÜRDÜ

Bu yıl 4.’sü düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 26-27 ve 28 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen Streetball Turnuvası’nda 5 kategoride toplam 59 takım mücadele etti. Büyük Erkekler, Genç Erkekler, Yıldız Erkekler, Küçük Erkekler ve Küçük Kadınlar olmak üzere 5 ayrı kategoride gerçekleşen turnuva, birbirinden heyecanlı ve çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. 26 Ağustos Cuma günü Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’ndaki Basketbol Sahası’nda başlayan turnuva 3 gün sürdü. Turnuvada kategorilerinde ilk 2 sırayı alan takımlara ödülleri takdim edildi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Çerkezköy Belediyesi geleneksel Streetball Turnuvası’nda Büyük Erkekler kategorisinde 1’inci Selamun Aleyküm Takımı olurken; Trakya Gücü Takımı ise 2’nci oldu. 1’inci olan takıma kupa + 4 bin TL, 2’nci olan takıma ise kupa + 2 bin TL takdim edildi. Genç Erkekler kategorilerinde 1’inci Efes Pilsen Takımı olurken; 2’nci ise Çimen Peyzaj Takımı oldu. 1’inci olan takıma kupa + 2 bin TL, 2’nci olan takıma ise kupa + bin 500 TL para ödülü verildi. Yıldız Erkekler kategorilerinde 1’inci Trakya Pilsen; 2’nci ise İnfinity Takımı oldu. 1’inciye kupa + bin TL, 2’nciye ise kupa + 750 TL verildi.

SMAÇ VE 3’LÜK YARIŞMALARI DA DÜZENLENDİ

Küçük Erkekler kategorisinde 1’inci Mahşerin Dört Atlısı Takımı olurken; 2’nci ise Pota ve Çember Takımı oldu. 1’inciye kupa + 750 TL, 2’nciye ise kupa + 500 TL takdim edildi. Küçük Kızlar kategorisinde ise 1’inci Daltonlar Takımı, 2’nci ise Sus Yaa Takımı oldu. 1’inci olan takıma kupa + 750 TL; 2’nci olan takıma ise kupa + 500 TL ödül verildi. Turnuvada ayrıca 3’lük yarışması ve smaç yarışması da düzenlendi. Smaç yarışmasının 1’incisi Mesut Pehlivan olurken; şampiyona 500 TL ödül verildi. 3’lük yarışmasının kazananı ise Onur Avcı oldu ve 500 TL ödül kazandı.

HAKEMLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ

Ödül töreninin ardından turnuvada görev yapan hakem heyetine Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Geleneksel Streetball Turnuvasına katılan ve harika performanslara imza atan tüm takımları tebrik eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, turnuvada görev alan hakemlere de katkıları için teşekkür etti.

Benzer Haberler

spot_img

En Son Haberler

kapaklı haberler