Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında birçok gösteriye ev sahipliği yapan ÇOSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda bu defa da ‘Takma Kirpikler-Mazi Kalbimde Yaradır’ isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE İZLEDİLER
ÇOSB kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında birçok gösteriye ev sahipliği yapan ÇOSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda bu defa da ‘Takma Kirpikler-Mazi Kalbimde Yaradır’ isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Kapaklı’daki lise öğrencilerine iki seans halinde izletilen tiyatroyu öğrencilerle birlikte; Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan da izledi.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Yaklaşık 1000 öğrencinin izlediği oyunda, Osmanlı eğitimi almış bir kadın sanatçının sokağın tüm görmemişliğini üzerinde taşıyan tiyatrocu adayı genç bir kızla yaşadıkları trajikomik bir dille anlatılıyor. Elçin Gürler’in oyun yazarlığını yaptığı oyunda Ayşen İnci ve Nihan Tarhan rol alırken, kuşak çatışmasını ve Türkçe’nin değişimini anlatan oyunun sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı. Oyunun bitiminin ardından Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından oyunculara çiçek verildi.