REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

Tanık ifadesi: “Ufuk Bayraktar bizi dolandırdı”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tanık ifadesi: “Ufuk Bayraktar bizi dolandırdı”
592
12 Mart 2020 - 16:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ortağı olduğu şirkette ‘Özel evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanmak’la suçlanan Kapaklı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ufuk Bayraktar davasının 4. celsesi gerçekleşti. Davanın sanıkları Ufuk Bayraktar ve eşi Sevcan Bayraktar’ın katılmadığı duruşmada şirketin eski ortakları Ufuk Mangır ve Cüneyt Gürsoy tanık olarak dinlendi. Tanıklar ifadelerinde; şirkete ait olan hayvanların, Ufuk Bayraktar tarafından Sevcan Bayraktar’ın üzerine devredildiğini söyledi. Bu işlemler gerçekleştirilirken şirket ortaklarının bilgilendirilmediğini ifade eden tanıklardan Cüneyt Gürsoy, Kapaklı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ufuk Bayraktar’ın şirketi dolandırdığını söyledi

Gazete Havadis – Kapaklı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ufuk Bayraktar’ın ‘Özel evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma’ suçlarından yargılandığı davanın 4. celsesi Saray Adliyesi’nde gerçekleşti.

BAYRAKTAR ÇİFTİ 4 DURUŞMANIN 3’ÜNE KATILMADI

Saray Adliyesi’nde görülen duruşmaya Davacı Edip Bülent Uğraş ve vekili Av. Bulut Becerik, Sanık Ufuk Bayraktar ve Sanık Sevcan Bayraktar’ın avukatı Av. Semih İzgi ile Tanık Ufuk Mangır ve Tanık Cüneyt Gürsoy katıldı.

MANGIR: “HAYVAN BEDELLERİ ŞİRKET HESABINA GEÇMEDİ”

İlk olarak Tanık Ufuk Mangır’ın dinlendiği duruşmada Mangır şu ifadeleri kullandı: “Ben 5M Tarım ve Hayvancılık Şirketi’nin ortaklarından biriyim. 2015 yılında kurulmuştur. Cüneyt Gürsoy, Edip Bülent uğraş, Ufuk Bayraktar, İlker Bayraktar ve ben bu şirketi kurduk. İmza yetkilisi olarak ben ve Edip Bülent Uğraş idi. Benim sicilim bozulduğu için sonrasında şirketten ayrılmak zorunda kaldım. 2015 yılında Sevcan Bayraktar’a bir satış olduğunu duydum. Biz sonrasında bir toplantı yaptık. Orada Sevcan Bayraktar’a hayvan satışı yapıldığını gördük. Daha sonra İlçe Tarım’dan öğrendiğimiz kadarı ile Sevcan Bayraktar’a hayvan satışı gerçekleştirilmiştir. Benim ve diğer arkadaşlarımın da haberi yoktu. 797 adet hayvan devri yapıldığını biliyorum. Ben olay öncesinde hisselerimi Edip Bülent Uğraş’a devir etmiştim. Sonrasında öğrendiğim kadarı ile banka hesaplarında herhangi bir hareket yoktu. Hayvan bedelleri şirket hesabına geçmedi.”

GÜRSOY: “UFUK BAYRAKTAR BİZİ DOLANDIRDI”

Ufuk Mangır’ın ifadelerinin ardından Tanık Cüneyt Gürsoy’un dinlenmesine geçildi. Gürsoy ifadesinde, “Ben 5M Tarım ve Hayvancılık Şirketi’nin ortaklarından biriyim. Ben tarihini tam olarak hatırlayamadığım bir zamanda Edip Bülent Uğraş, Ufuk Bayraktar, İlker Bayraktar, Ufuk Mangır ve ben birlikte şirket kurduk. Sonrasında işler kötü gittiğinden dolayı hissemizi Bülent Bey’e devir ettik. İleriki tarihlerde Bülent Bey toplantı yapacağını söyledi. Kapaklı’da bir toplantı yaptık. Ufuk Bayraktar toplantı esnasında hayvanları eşine devir ettiğini söyledi. Sayısını net olarak söylemedi. Edip Bülent Uğraş bunu duyunca sinirlendi. Çünkü şirkette kendisi müdür olarak çalışıyordu. Kendisine haber verilmeden, sorulmadan iş yapıldığını öğrenince çıkıştı. Sonrasında yaptığımız araştırmalarda şirkette hiçbir hayvan kalmadığını öğrendik. Eşine ve kasap gibi diğer şahıslara da hayvan satımı yaptığını öğrendik. O zamana kadar Ufuk Bayraktar hayvancılıktan anladığı için onun sözü dinlenirdi. Hayvancılık ile ilgili her şeyi o yönetirdi. Ufuk Bayraktar bizi dolandırdı. Zamanımızı, paramızı çaldı.” diye konuştu.

BAYRAKTAR’IN BABASI VE KARDEŞİ DİNLENECEK

Tanıkların ifadelerinin ardından Sanık Ufuk Bayraktar ve Sanık Sevcan Bayraktar’ın avukatı Av. Semih İzgi, bir sonraki celsede Ufuk Bayraktar’ın babası Kerim Bayraktar ve kardeşi İlker Bayraktar’ın tanık olarak dinlenmesini talep etti. Duruşma, Kerim Bayraktar ve İlker Bayraktar’ın dinlenmesi için 4 Haziran 2020 tarihine bırakıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.