Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl eski Sekreteri Sezai Tali, CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan’a cevaplanmak üzere sorular yöneltti. Taşyasan’ın 10 Ekim tarihinde yaptığı aday adaylığı açıklamasında, ‘Bugün itibariyle İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum ve istifa dilekçemi İl Başkan Vekili’ne veriyorum” ifadesini kullanmasına karşın, 12 Ekim tarihinde noter onaylı dilekçeyle istifa ettiğini iddia eden Tali, “Taşyasan 2’inci dilekçesini 3 yıl birlikte görev yaptığı İl yönetimini düşürmek için mi verdi?” diye sordu

Gazete Havadis- CHP Tekirdağ İl eski sekreteri Sezai Tali’nin yaptığı açıklama ve Abdül Taşyasan’a yönelttiği sorular şu şekilde:

“Abdül Taşyasan siyasete yalan söyleyerek mi başladı”?

CHP Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan 10 Ekim tarihinde yaptığı aday adaylığı açıklamasında, ‘Bugün itibariyle İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum’ diyerek, istifa dilekçesini İl Başkan vekiline vereceğini açıklamıştı. Ancak bu dilekçeyi kaybettim diyerek vermemiş, 12 Ekim’de noter onaylı bir dilekçe ile istifa etmiştir. Genel Merkezden 22 Ekim’de gelen yazıda istifa tarihi 12 Ekim olarak belirlenmiştir.

Yaşanan bu gerçekler ışığında;

1-)Abdül Taşyasan’ın 10 Ekim tarihinde yaptığı aday adaylığı açıklamasında gösterdiği dilekçe gerçek değil miydi?

2 -)Abdül Taşyasan 2’inci istifa dilekçesi vermeye neden ihtiyaç duymuştur?

3 -)İstifa dilekçesi nasıl kaybolur kaybolursa aynı dilekçe tekrar yazılamaz mı?

4 -)Abdül Taşyasan 2’inci dilekçesini 3 yıl birlikte görev yaptığı İl yönetimini düşürmek için mi verdi?

5 -)Abdül Taşyasan 2’inci dilekçesini 3 yıl birlikte görev yaptığı il yönetimini düşürmek için verdiyse, bu davranışı ahlaki midir?”