12.1 C
Çerkezköy
4 Aralık Cumartesi, 2021
spot_img

Taziye Yemeği ve Taziye Çadırı hizmeti sürüyor

Çerkezköy sakinlerinin güzel ve mutlu günlerinde olduğu gibi hüzünlü ve acı günlerinde de yanında olmaya çalışan Çerkezköy Belediyesi, Taziye Çadırı ve Taziye Yemeği hizmetini sürdürüyor

2016 yılının Ekim ayında hizmet vermeye başlayan Çerkezköy Belediyesi taziye çadırlarının cenaze sahiplerinin talepleri doğrultusunda vefat eden vatandaşların evlerine yakın bir noktaya kurulduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Görevli arkadaşlarımız her gün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nden kentimizden vefat eden vatandaşlarımızın bilgilerini alarak yakınlarına ulaşıyorlar. İstek ve taleplerinin olup olmadığını sorarak, başsağlığında bulunuyorlar.  Şayet cenaze yakınları talep ederlerse görevlilerimiz tarafından hemen taziye çadırı kuruluyor. Ayrıca yine cenaze sahipleri talep ederse Çerkezköy Belediyesi tarafından cenaze defin olduktan sonra ücretsiz olarak definin gerçekleştiği mezarlıklarda taziye yemeği ikramında bulunuyoruz” dedi.

TAZİYE YEMEĞİ GÖNDERİYORUZ

“Kurulan taziye çadırlarımız ile birlikte cenaze sahipleri ve yakınları, taziye için gelen konuklarını burada ağırlayarak taziyeleri kabul ediyor” diyen Başkan Akay, cenazenin defin edilmesinin ardından cenaze yakınlarından talep gelmesi durumunda taziye yemeğinin de definin gerçekleştiği mezarlığa Çerkezköy Belediyesi görevlilerince getirilerek dağıtımının yapıldığını belirterek, “Pandemi tedbirleri nedeni ile bir süre ara verdiğimiz taziye çadırı ve taziye yemeği ikramlarımıza yeniden başladık. Çerkezköy halkının mutlu ve güzel günlerinde olduğu gibi hüzünlü günlerinde de yanında olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“MUTLULUKLARINA ORTAK OLMAYA, HÜZÜNLERİNİ PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Doğumdan ölüme kadar tüm hemşehrilerimizin acı, tatlı, hüzünlü ve mutlu günlerinde yanlarında olmaya, mutluluklarına ortak olmaya, hüzünlerini paylaşmaya devam edeceğiz” diyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Taziye yemeği ve taziye çadırı hizmetimizden Çerkezköylü hemşehrilerimiz hiçbir ücret ödemeden faydalanabilirler. Bu vesile ile ebediyete intikal eden tüm ölmüş hemşehrilerime Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar