Türk Tabipler Birliği Tekirdağ Tabip Odası Başkanlığı, ülkede yaşanan terör saldırılarıyla ilgili bir basın açıklamasında bulundu. Tekirdağ Tabip Odası Başkanlığı’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

‘HİÇBİR SİSTEM KENDİNİ İMHA ETMEK ÜZERİNE KURULU DEĞİLDİR’
Gün geçmiyor ki, yeni bir terörist saldırı yaşamayalım bu güzel memlekette. Ülkemizin kuruluşundaki en büyük hamle eğitim üzerineydi. Çünkü bilmek çağdaş yaşam kalitesini yükseltir, çağdaş yaşam kalitesi de insani değerleri yüceltirdi. Ama bu globalist sömürgeciliğin ve üç kuruşluk şan-şöhret sevdalısı yardakçılarının hiç bir zaman işine gelmedi. İçinde bulunduğumuz coğrafyada yaşayabilen nadide Kardelen’in üzerine de bu sayede karabasan gibi çökebildiler. Yol göstericimiz akıl ve bilim olsaydı, bu günleri yaşamazdık. Hiç bir sistem kendini imha etmek üzerine kurulu değildir.

‘GÜNÜ GEÇİŞTİRME ÇABALARI İÇİMİZİ ACITIYOR’
Kaldı ki o sistem, bu coğrafyada meydana gelebilecek en güzel mozaiği oluşturmuş ve yaşatıyorken… Bu yüzden, bugün geldiğimiz tablonun bilimsel akıl ile açıklanabilir tek bir yönü kalmamıştır. Dogmatizm üzerine kurulacak sistemin adı ancak kaos olur. Tüm bunlar olurken hala kucaklayıcı değil, dayatmacı çözümsüzlüklerin ortaya atılması; “O bizden korksun’’ gibi popülist bile olamayan ve kendi yapısını dahi algılayamamış söylemlerle günü geçiştirme çabaları hakikaten içimizi acıtıyor. Yaratılan bataklığın dışında kalmanızın olası bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa?

‘YETER ARTIK’
Yeter artık. Kendinize gelin. Bu insanlar, terörist saldırı sonucu ölmek talihsizliğiyle karşılaşan bu değerli canlar, ülkeleri ve evlatları için çalışmaktan öte ne yaptılar? Meydana gelen ve her defasında son olmasını ümit ettiğimiz terörist saldırı nedeniyle, terörü ve çözümsüzlüğü körükleyenleri bir kez daha şiddetle kınıyor; ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bizim tek yol göstericimiz akıl ve bilim.

Haber: Ekin Avcı