Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’a Tekirdağ’ın kültür varlıkları için Büyükşehir Belediyesince üretilen koruma projeleri hakkında bilgi verdi ve konu hakkında değerlendirmelerde bulundu

BÜYÜKŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİ
Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Aziz Yıldırım ve Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin katıldı.

KAPSAMLI BİLGİLER VERİLDİ
Toplantıda, Başkan Kadir Albayrak, Vali Aziz Yıldırım’a Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan Miras Atölyesi 1 ve Miras Atölyesi 2 Projeleri başta olmak üzere il genelinde yapımı tamamlanan ve devam eden restorasyon çalışmaları hakkında kapsamlı bilgiler verdi.

VALİ YILDIRIM’A SUNUM YAPILDI
İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin, ‘Tekirdağ’ın Kültür Varlıkları İçin Üretilen Koruma Projeleri’ başlığıyla yaptığı sunumla Vali Aziz Yıldırım’a görsel sunu eşliğinde konu hakkında detaylı bilgiler verdi.

“BU ALANDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA SÜRECEKTİR”
Programda konuşan Başkan Kadir Albayrak, “Tekirdağ, birçok medeniyetin merkezi, yüzlerce kültür varlığının günümüze yansıyan izi, yaşadığımız coğrafyanın eşsiz bir şehridir. Biz de bu bilinçle hareket ederek ilimizin sahip olduğu kültürel ve tarihi değerleri ortaya çıkarmak, korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak için görev süremizin başından bu yana büyük bir özveri göstererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız tüm hızıyla sürecektir.” dedi.

KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE HAREKET EDİLECEK
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler için başta Başkan Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti ve Tekirdağ Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu alanda koordineli bir şekilde hareket edeceğini söyledi.