Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, Amasyalılar Derneği ve Sarıkamışlılar Derneğini ziyaret ederek vatandaşlara projelerini tanıttı

AMASYALILAR MEYDANI HINCA HINÇ DOLDU
Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı’nın ilk durağı Kapaklı Amasyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği oldu. Derneğe sığmayan vatandaşlar Amasyalılar Meydanını hınca hınç doldurarak İrfan Mandalı’ya olan desteklerini gösterdi.
İLÇE BAŞKANLARI KONUŞTU
1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin ve Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin’in konuşmalarıyla devam etti.
YÜZLERCE VATANDAŞIMIZA SESLENDİ
İlçe Başkanlarının konuşmalarının ardından kürsüye gelen Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, dernek ve meydanı hınca hınç dolduran yüzlerce vatandaşa seslendi:
İRFAN MANDALI SEVDALILARI GÖKYÜZÜNÜ KIRMIZI BEYAZA BOYADI
“Bir hasret türküsü söyler gibi, bir sevda türküsü dinler gibi güzel yarınlara, umuda, berekete ve mutluluğa adanmış bir yolda hep beraber yürüyelim mi?” Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı’nın bu sözlerinin ardından çalan Meydan Türküsüne ellerindeki şanlı Türk Bayrağıyla eşlik eden yüzlerce vatandaş derneği ve meydanı kırmızı beyaza boyadı.

AYRIM YAPMADAN HİZMET EDİYORUZ
Kapaklı halkının gerçekleştirdiği görsel şölenin ardından konuşmalarına devam eden Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı şu ifadeleri kullandı:
“Kıymetli hemşehrilerim…
15 yıldır sizlerle birlikte el ele, gönül gönüle vererek, partili partisiz ayrımı yapmadan Kapaklı’mıza hizmet ediyoruz. Birileri gibi insanları ayrıştırmıyoruz. Mevlana gibiyiz biz. ‘Ne olursan ol, yine gel’ diyoruz herkese. Kimseyi kutuplaştırmıyoruz. Hep söylüyoruz, Kapaklı’da beka sorunu yok. Kapaklı’da dostluk var, kardeşlik var, bolluk var, bereket var, huzur var, 120 bin kişilik çooooook büyük bir aile var Kapaklı’da.

HALKIMIZLA İÇ İÇE OLDUK
Değerli dostlarım…
Aile olmanın gerekleri var. Hele Kapaklı gibi büyük bir aileye mensupsan çok büyük sorumlulukları var. Bizler bu sorumluluğun bilincinde olarak her zaman halkımızla iç içe olduk. Mutlu gününde de acı gününde de vatandaşımızın yanında olduk. El sıkmak için, halkı kucaklamak için seçim zamanını beklemedik.
KİM BU ADAM?
Şimdi bakıyorum birileri vatandaşın elini sıkmak için sokak sokak insan kovalıyor. Vatandaş da haklı olarak soruyor, kim bu adam? Bu sefer de vatandaşa kızıyor. Niye kızıyorsun kardeşim, vatandaşın ne suçu var? 5 senede bir sokağa çıkarsan vatandaş da sorar tabi kim bu adam diye.
VATANDAŞIN ELİNİ SIK DİYORUZ, O GİDİP VATANDAŞIN BOĞAZINI SIKIYOR
15 yıldır söylüyoruz biz buna ‘Vatandaşa kızarak, bağırarak sevdiremezsin kendini’. Zorla güzellik olmaz. ‘Git vatandaşla iç içe ol, halini hatırını sor, elini sık’ diyoruz. Bu gidiyor vatandaşın boğazını sıkıyor. Biz rüzgar olsak tek bir dalı incitmeyiz, yağmur olsak bereketle düşeriz. Alın teri döktüğümüz toprağa biz, 15 yıldır bu anlayışla hizmet ediyoruz sizlere.
PROJE SUNUMU YAPILDI
Değerli hemşerilerim…
Programımıza başlamadan önce, Kapaklı’mızın yaşadığı değişimi hatırlatan videomuzu sizlerle paylaştık. Şimdi de yeni dönemde yapacağımız projelerimizin videosunu sizlerle paylaşmak istiyorum.” Daha sonra Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı’nın 2019 – 2024 yılları arasında Kapaklı’da hayata geçireceği projelerin videosu vatandaşların beğenisine sunuldu.
PROJE KİTAPÇIKLARI DAĞITILDI
Sözlerine devam eden Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, “Gördüğünüz gibi yeni dönemde yine Kapaklı’nın gelişimi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İzlemiş olduğunuz projeler hakkında arkadaşlarımız sizlere kitapçıklar dağıtacak. O kitapçıklarda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca şu an bulunduğumuz alan ile ilgili de bir projemiz var. Amasyalılar Meydanı projesi ve Hürriyet Caddesi Prestij Cadde projesi.
BORÇSUZ BİR BELEDİYEMİZ VAR
Kardeşlerim sizlere sunduğumuz her projeyi yapacak güçteyiz. 15 yıldır bu topraklara hizmet ediyoruz. Kapaklı her yıl binlerce göç alıyor. Bu göç dalgası, hizmet ihtiyacını da sürekli artırıyor. Buna rağmen 15 yıl boyunca bir kuruş faiz ödemedik. Çok şükür borçsuz bir Belediyemiz var.
NEREDEYDİN BU ZAMANA KADAR?
Biliyorsunuz Kapaklı’mız tam 5 yıldır ilçe konumunda ama ne hastanemiz var ne adliyemiz var. Çevre yolumuz perişan, kavşağımız perişan ama şimdi birileri çıkmış konuşuyor, ‘Ben devlet yatırımı getireceğim’ diyor. Adama sorarlar kardeşim. Neredeydin bu zamana kadar?
VATANDAŞIN SAĞLIĞINI HİÇE SAYDI
Değerli hemşehrilerim…
Hepinizin bildiği gibi yanı başımızda birçok sanayi kuruluşu var. Zaten hava kalitemiz çok kötü. Bunlar yetmiyormuş gibi bir de termik santral belası sardılar başımıza. Neyse ki sizlerin de desteğiyle bu belayı durdurduk! Biz bu beladan kurtulmak için mücadele ederken bu arkadaşımız koltuğundan olmasın diye sesini bile çıkaramadı? Yahu senin Kapaklı’ya nasıl bir faydan dokunacak be adam?
SİZLERİ HİZMETTEN MAHRUM BIRAKTI
Kıymetli misafirler…
Hepinizin bildiği gibi yollarımızı asfaltlamak için Karaağaç’a geçici bir asfalt plenti kurduk. Ancak bizim hizmet etmemizi istemeyenler iktidar gücünü kullanarak şantiyemizi durdurdu. Hem sizleri hizmetten mahrum bıraktı hem de kamuyu zarara uğrattı. Şimdi de çıkmış ‘Hizmet edeceğim’ diyor. Biz hizmeti zaten yapıyoruz. Sen gölge etme yeter!” dedi.
YÜZLERCE DESTEKÇİYLE SARIKAMIŞLILARI ZİYARET ETTİ
Burada gerçekleştirdiği konuşmaların ardından destekçilerini Kapaklı Kars Sarıkamışlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine davet eden Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, “Buyrun Sarıkamışlı vatandaşlarımızla birer çay içelim. 81 vilayetten Kapaklı’mıza gelen vatandaşlarımızla biz büyük bir aileyiz dedi.”

SARIKAMIŞLI VATANDAŞLARLA TEK TEK İLGİLENDİ
Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı’nın bu davetini geri çevirmeyen yüzlerce vatandaş, ellerinde ay yıldızlı bayraklarla Kapaklı Kars Sarıkamışlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin yolunu tuttu. Burada Sarıkamışlı hemşehrilerimizle bir araya gelen Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, tek tek bütün vatandaşlarımızın hatırını sordu.