REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çerkezköy Havadis

TKP Trakya Örgütleri: 1 Mayıs’a, umudu çoğaltmaya..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TKP Trakya Örgütleri: 1 Mayıs’a, umudu çoğaltmaya..
178
30 Nisan 2019 - 7:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Trakya Örgütleri yayımladığı basın açıklaması ile işçileri, emekçileri, aydınları ve gençleri 1 Mayıs’a çağırdı. ‘Umudu çoğaltmak için’ başlığıyla yapılan açıklamada TKP’nin 1 Mayıs’ta Lüleburgaz’da olacağı belirtilerek, “1 Mayıs’ta TKP emekçi halkın seçeneğinin güçlenmeye devam ettiğini dosta düşmana gösterecek. 1 Mayıs’tan sonra işçilerin, emekçilerin hiçe sayılamayacağı bir dönemi hep birlikte açacağız. Bütün yurttaşları bu atılımın bir parçası olmaya, 1 Mayıs’ta TKP saflarına çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.


Gazete Havadis
1 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00’de Lüleburgaz eski Hükümet Konağı önünde toplanacak TKP Trakya Örgütlerinin, 1 Mayıs çağrısı şu şekilde:
Umudu çoğaltmak için…
31 Mart’tan önce seçimlerin sonucu ne olur sorusuna kimse kesin bir yanıt veremiyordu. Ama sonuç ne olursa olsun olacağı bilinen bir şey vardı, ekonomik krizin neden olduğu yangın devam edecekti. Devam ediyor, artarak devam ediyor. Seçim bitti ve kazanılmış haklarımıza saldırının şiddetleneceği ilan edildi. İşsizlik artıyordu, patladı. Zamlar kısmen tutuluyordu, salıverdiler.
 
Kıdem tazminatına bir saldırı daha geliyor, kıdem tazminatı emekçilerin yaşadığı adaletsizliği gideren bir şey değil. Yoksullaşmayı ortadan kaldırmaz, küçük bir telafidir önce sömürülen sonra işini kaybeden işçi için. Ona da göz diktiler!
Memlekette sigortalı çalışmak bir kural değil, işçinin şansı! Bireysel emeklilik dayatmasıyla bunu da bir haraç kesme yoluna çeviriyorlar. İsteğe bağlı dediler reddettik. Şimdi ‘mecbursun’ diyorlar. Gözlerini işçinin boş cebine diktiler!
 
İşçinin seçimi, emekçi halkın seçimi düzenin dayattığı bu durum ile insanca bir yaşam arasındadır. Türkiye bir krizin orta yerinde. 1 Mayıs 2019’da emekçi halk her yerde sokaklara, alanlara çıkacak ve krizin faturasını sırtlanmayı reddedecek. Türkiye Komünist Partisi umudu çoğaltmak için halkı 1 Mayıs alanlarına TKP ile buluşmaya çağırıyor. 1 Mayıs’ta krizin faturasını patronların ve temsilcilerinin suratına çarpalım.
 
1 Mayıs’ta TKP emekçi halkın seçeneğinin güçlenmeye devam ettiğini dosta düşmana gösterecek. 1 Mayıs’tan sonra işçilerin, emekçilerin hiçe sayılamayacağı bir dönemi hep birlikte açacağız. Bütün yurttaşları bu atılımın bir parçası olmaya, 1 Mayıs’ta TKP saflarına çağırıyoruz. Yaşasın 1 Mayıs!
TKP ile 1 Mayıs’a katılmak isteyenler için irtibat numarası: 0 535 862 76 57

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    pendik escort