25.1 C
Çerkezköy
27 Eylül Pazartesi, 2021
spot_img

“Trafikte artık biz de varız”

Art arda yaşanan trafik kazalarında hayatlarını kaybeden arkadaşlarının, ölümlerine dikkat çekmek isteyen bisiklet tutkunları tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorlu’da da bir araya gelirken, etkinlikte konuşan bisikletçi Ergun Oskay, “Artık yollarda biz de varız. Bizleri de artık yollardaki bisikletçiler olarak kabul edin. Biz bunu halkımıza ve sürücülere, dostlarımıza duyurmak istiyoruz. Burada toplanmamızın amacı, trafik kurallarına uymak ve bu kurallara saygılı olmak. Bizler bir bütünüz ve bu trafik problemine bir bütün halinde çözüm bulmalıyız” şeklinde konuştu
bisikletçiler (2)Çerkezköy Havadis – Bisiklet sürücüleri, ülke genelinde yaşanan kazalarda hayatını kaybeden arkadaşlarına dikkat çekmek için Çorlu’da bir araya geldi.  Bisiklet sürücülerinin düzenlediği  ‘Trafikte biz de varız’ etkinliği 17 Ağustos Cumartesi günü Çorlu’da gece saat 21.30 ile 22.30 arası gerçekleşti.
ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİ SAĞDUYULU OLMAYA DAVET ETTİLER
Çorlu’da düzenlenen etkinlikte, trafikteki araç sürücülerinin bisiklet kullananlara karşı sağduyulu ve hassas olmalarını, trafikte sadece kendilerinin değil bisiklet sürücülerinin de olduğunu vurgulayan bisiklet tutkunları, daha fazla ölüm yaşanmaması için bir araya geldi. Ellerinde düdükleri ve bisikletlerindeki zilleri çalarak gece olduğu için farları ve fosforlu yelekleriyle 1 buçuk saat yollarda ilerleyen yaklaşık 30 kişilik bisikletçi gurubu, Çorlu Emlak Konutları mevkiinden Çorlu Otogarı mevkiine kadar bisikletlerini sürdü. Oradan da Çorlu Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup, trafik kazalarında başka arkadaşlarının da ölmemesi adına konuşma yaptı.
TRAFİK KURALLARINA SAYGILI OLALIM
Bisiklet sürücülerinden Ergun Oskay, konuyla ilgili yaptığı konuşmada, etkinliği düzenlemedeki amaçlarına değindi. Araç sürücülerinin trafik kurallarına uyması ve bisiklet sürücüleri dahil olmak üzere diğer sürücülere de saygılı davranması gerektiğini dile getiren Oskay,  “Burada toplanmamızın amacı, trafik kurallarına uymak ve bu kurallara saygılı olmak. Bizler bir bütünüz ve bu trafik problemine bir bütün halinde çözüm bulmalıyız” diye konuştu.
bisikletçiler (1)ARTIK YOLLARDA BİZLER DE VARIZ BİZLERİ DE KABUL EDİN
Ardından, araç sürücülerinin bisiklet kullananlara saygı göstermesi gerektiğinin altını çizen Oskay, “Artık yollarda biz de varız. Bizleri de artık yollardaki bisikletçiler olarak kabul edin. Biz bunu halkımıza ve sürücülere, dostlarımıza duyurmak istiyoruz. Son bir ay içinde trafikte can veren arkadaşlarımız anısına bu turu düzenledik ve gittiğimiz bütün il ve ilçelerde her türlü etkinliğe katılıyoruz. Sağ olsun Çerkezköy, Babaeski, Lüleburgaz, Edirne, Kırklareli, Keşan, Tekirdağ, Silivri, Büyükçekmece ve Çorlu olmak üzere bütün arkadaşlar bu etkinliğe katıldılar. Bizlerde bundan çok memnun kaldık. Bilhassa bu bölgelerden bisikletçi arkadaşlarımız destek veriyor. Dediğimiz gibi sloganımız ‘Artık yollarda biz de varız’. ‘Bisikletçilere biraz saygı biraz hoşgörü” ifadelerini kullandı.
 
 
 

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar