Önceki gün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “Milletimiz ne zaman tamam derse, biz o zaman gideriz” açıklamasının ardından sosyal medyada bir anda milyonlarca “T A M A M” etiketiyle paylaşım yapılırken, bu trend Trakya’da da yoğun ilgi gördü. Öyle ki CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Çarşamba günü Edirne’de gerçekleştirdiği mitingde açılan “TAMAM BE YA” pankartı mitinge damga vurdu.

Çerkezköy Havadis- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “Milletimiz ne zaman tamam derse, biz o zaman gideriz” açıklamasının ardından milyonlarca yurttaş sosyal medyadan “T A M A M” etiketiyle paylaşım yaparken, bu trend Trakya’da da yoğun ilgi gördü.
MİLYONLARCA YURTTAŞ “TAMAM” DEDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından sosyal medyada bir anda furya haline gelen “T A M A M” paylaşımları, Dünya genelinde de Trend Topic oldu. “T A M A M” furyasının aniden yükselmesine tepki gösteren AKP kanadı, paylaşımları yapanların büyük çoğunluğunun bot yani sahte hesap olduğunu iddia etti. Ancak sosyal medya mecrası olan Twitter, “T A M A M” etiketine karşılık AKP tarafından açılan “DEVAM” etiketi için yapılan paylaşımların bot yani sahte hesaptan yapıldığını tespit ederek paylaşımları sildi.
İNCE’NİN MİTİNGİNE DE DAMGA VURDU
Sosyal medyada bir anda trend haline gelen “T A M A M” paylaşımları CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Edirne’de düzenlediği mitinge de damga vurdu. Mitingde açılan “TAMAM BE YA” yazılı pankart, sosyal medya ve haber sitelerinde en çok paylaşılan fotoğraflar arasında yer aldı.
İNCE NELER SÖYLEDİ?
Edirne’de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Muharrem İnce, seçildiği takdirde yapacağı icraatlerini Edirnelilerle paylaştı. İnce’nin hedefinde rakibi Recep Tayyip Erdoğan ve yandaş medya vardı.


ÇILGIN PROJEM: HUZUR
Benim en çılgın projem huzur içinde beraber yaşamak, bu milleti barıştırmak bunun için meydanlardayım. Bakın; camileri, sendikaları, medyayı, şehitleri böldüler şehitleri. Köprülerimizi böldüler. En son şimdi de üniversiteleri bölüyorlar, üniversiteleri. Onlara o üniversiteleri böldürmeyeceğim. Allah’ın izniyle 24 Haziran’da Muharrem İnce cumhurbaşkanı. Daha sonra dışarıda Putin vs. onlara da göstereceğiz. Önce içeride bir göstereyim.
‘CUMHURBAŞKANI TEKTİR’

AKP’nin Cumhurbaşkanı, CHP’lilerin Cumhurbaşkanı olmaz. Cumhurbaşkanı da tektir. Hepimizindir. Parti rozetini çıkardım Türk Bayrağı taktım çünkü 80 milyonun adayıyım.

BEN GARİBAN OLUYORUM DA…

Milletvekili ile başbakan maaaşı arasında fark yok. Ben gariban oluyorum da sen nasıl zengin oldun. Emekli, çiftçi bu ülkede gariban oluyorsa bunda bir sıkıntı var. Bu ülkeyi yönetirken zenginleşmeyen hep gariban kalan bir Cumhurbaşkanı lazım. Size sözüm bir tane ‘Siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim’ Dolar durdurulamıyor bakın. Diyor ki sayın Erdoğan ‘Tek elden beni indirmek istiyorlar.’ Benim senle derdim yok. Benim derdim Türkiye Türkiye. Sen ordan indiğinde benzinin ve mazotun fiyatı inecekse e in be kardeşim in in. Dünya beşten büyüktür diyordun Türkiye de senden büyüktür.
‘SEN ANCAK GÜNAH ÇIKARMA BELGESİ YAYINLARSIN’

Manifesto yayınladı. Sen 16 yıldır iktidardasın gelecek bildirgesi yayınlayamazsın, sen ancak günah çıkarma belgesi yayınlarsın.Bizim dönemimizde asla  kanmayacağız, kandırılmayacağız. Birileri bizi kandırmayacak ben de milleti kandırmayacağım. Yani sloganımız ne biliyormusunuz ‘İnce eleyip sık dokuyacağız’.

Sayın Erdoğan, kendisine oy verip partisine oy vermeyenlere ‘münafık’ diyor. Sayın Erdoğan’a oy vermeyin münafık olmasın.

‘SARAYIN IŞIKLARINI KESECEĞİM’

Emeklilere ‘iki maaş verin’ diyor. Öğretmen abiniz Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı olduğunda size 19 Mayıs’ta ve 29 Ekim’de 1000 TL burs verecek. Hiçbir sınavdan ücret alınmayacak.
Türkiye kendi evlatlarını sınava sokarken para alıyorsa bu utanılacak bir durum. Binde 9 damga vergisini kaldırıp gideceğiz, olmaz böyle bir iş.
Soruyarlar parayı nereden bulacaksın diye. Sarayın ışıklarını keseceğim.

‘BENİM BAŞÖRTÜSÜ DERDİM YOK’

Kadınların azmine gençlerin kıvrak zekasına bayılıyorum. Hemen yazmışlar parkarta ‘Sarayı hemen boşalt eniştem gelecek’ diye.
‘Sarayı hemen boşat 25’inde öğrenciler gelecek’ bunu da beğendim. Buradan muhafazakar kardeşlerime sesleniyorum. İster evinde ister dışarıda nerede istersen tak başörtüsünü, benim böyle bir derdim yok.

BANA BİR AVUÇ PİRİNÇ VERİN SİZE BİR KAZAN PİLAV YAPAYIM

Kadınlar kapı kapı gezmeye var mısınız? Bu TAMAM var ya TAMAM bu işi bitirecek. Bizim yapmamız gereken gençlerimizin muhtaç olmaması için sizden bir şey istiyorum bana bir avuç pirinç verin size bir kazan pilav  yapacağım.
DEMİRTAŞ’I ZİYARET ETTİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etti.