TRT’nin büyük tepkilere yol açan mülakat ve işe alım sonuçlarının ardından Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’den ilginç bir paylaşım geldi. Mustafa Yel, TRT sınavını kazanan hemşehrilerinin teşekkür ziyaretine geldiğini duyurduğu bir mesaj yayımladı. Yel, gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırdı.

YÜKSEK PUAN ALAN ADAYLAR ATANAMAMIŞTI
TRT’nin açıklama için uzun bir süre beklediği kadro sonuçları 21 Şubat tarihinde açıklanmış ve büyük tepkilere yol açmıştı. Sınavdan yüksek puan alan adayların atanamazken, listeye düşük puanla giren birçok isim mülakat sonrası atanmıştı. Yaşanan skandala ilişkin TRT’den sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a iki ayrı soru önergesi verilirken, adaylar geçtiğimiz hafta TRT önünde eylem yapmıştı.

YEL’İN PAYLAŞIMI TORPİL İDDİALARINI TEKRAR GÜNDEME GETİRDİ
TRT’ye yönelik tepkiler devam ederken Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in sosyal medyadan yaptığı paylaşım torpil iddialarını yeniden gündeme getirdi. Yel, TRT’de işe giren adayın kendisine teşekkür ziyaretinde bulunduğunu açıklarken, gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırdı.

Haber: A.Kadir Kıldıze