Şef F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu yeni yılın ilk konserini Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Salonu’nda verdi. Gerçekleştirilen konseri Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Taha Ülker, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül, Kızılay Şube Başkanı Ertan Aşut ve Türk Müziği hayranları takip etti.

‘BARIŞ VE HUZUR DOLU BİR YIL DİLEĞİYLE’
Şef F. Fahrihan Ünsal yönetimindeki Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu yeni yılın ilk konserini Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Salonu’nda verdi. ‘‘Barış ve Huzur Dolu Bir Yıl Dileğiyle’’ temalı yeni yılın ilk konserinde Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun konserinin ilk bölümü Kemanı Tatyos’un Kürdili Hicazkar Saz Semaisi ile başladı. Ardından Hacı Arif Bey’in Kürdili Hicazkar Şarkısı ‘Gurub Etti Güneş’ adlı eseri seslendirdikten sonra Selahattin Pınar’ın Kürdili Hicazkar şarkısı ‘Sorma Bana Nafile’ isimli eserini Solist Nevzat Duran seslendirdi. Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korusu’nun konseri Selahattin Erköse’nin Kürdili Hicazkar şarkısı ‘Gitmesin Hayalim’ adlı eseri Solistler Rojda Eryılmaz ve Vahdettin Tan’ın seslendirmesi ile devam ettikten sonra Erdoğan Berker’in Kürdili Hicazkar şarkısı ‘Askerden Anaya’ isimli şarkısını Solist Nevzat Duran, Zekai Tunca’nın Hicaz şarkısı ‘Sensizliği Ben Seçmedim’ adlı eserini Solist Violette Erdiş ve Bahtiyar Karakaş seslendirdi. Kayahan’ın Hicaz şarkısı ‘Gönül Sayfam’ adlı eserin Solist Kadriye Uygun ve Engin Özden’in seslendirmesinin ardından konserin ilk bölümü Muhlis Sabahattin Ezgi’nin Hicaz şarkısı ‘Pencerenin Perdesini’ adlı eserin ve Hicaz Mandıra şarkının Türk Müziği Korosu tarafından seslendirilmesi ile sona erdi.

İKİNCİ BÖLÜMÜN ARDINDAN SONA ERDİ
Sadettin Kaynak’ın Hicazkar şarkısı ‘Sorsam Seni Gönlümce’ adlı eserin Solist Uğur Hasan Tuz tarafından seslendirilmesi ile başladıktan sonra Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun konserinin ikinci bölümünde Sadettin Kaynak’ın Hicazkar şarkısı ‘Çözmek Elimde Değil’ adlı eserin Türk Müziği Korosu tarafından, Arif Sami Toker’in Hicaz şarkısı ‘Çıksam Şu Dağların’ adlı eserin Solist Cengiz Özkaran, Kadri Şençalar’ın Hicaz şarkısı ‘Ah Edip İnlerim’ adlı eserin Solistler Nihal Akkaya ve Fikret Puza tarafından seslendirilmesi ile devam etti. Osman Nihat Akın’ın Nihavend şarkısı ‘Bir İhtimal Daha Var’ adlı eserin Solist Mahmut Demirtaş tarafından seslendirilmesinin ardından Mesut Cemil’in Nihavend şarkısı ‘Kanatları Gümüş Yavru Bir Kuş’ adlı eseri, Levent Gülez’in Nihavend şarkısı ‘Yoksan’ adlı eseri, Zekai Tunca’nın ‘Bahar Çiçek Çiçek Gelince Güzel’ adlı eseri, Kürdili Hicazkar şarkı ‘Gidelim Göksu’ya’ ve Kürdili Hicazkar şarkısı ‘Safalar Getirdiniz’ adlı eserin Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun tarafından seslendirilmesi ile ‘Barış ve Huzur Dolu Bir Yıl Dileğiyle’ temalı yeni yılın ilk konseri sona erdi.

ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ
Çerkezköy Belediyesi Türk Müziği Korosu’nun konserinin sona ermesinin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay sahneye çıkarak Koro Şefi F. Fahrihan Ünsal ve koroda görev yapan tüm ekibe teşekkür etti. Ardından Çerkezköy Organize Sanayi bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından da Koro Şefi F. Fahrihan Ünsal’a çiçek takdim edildi.