Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları bünyesindeki Uğur Okulları, Çerkezöy’de yapılacak yeni okulun tanımını yaptı. Kurucu Esin Sezgin, Kurucu B. Cem Vural, Anadolu Lisesi Müdürü, Kadir Reis Zenginal ve  Ortaokul Müdürü Tuğba Zenginal’ın katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısı ile 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda eğitim faaliyetlerine başlayacak yeni okul hakkında bilgiler verildi.

MAYIS 2017’de tamamlanacak
Yapılan açıklamalara göre, açılacak yeni kampüsleriyle Türkiye genelinde yaklaşık 135 okulu bulunan Uğur Okulları 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılın’da Ortaokul ve Anadolu Lisesi bölümleriyle Çerkezköy’de eğitime başlayacak. Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu ve Özel Çerkezköy Uğur Anadolu Lisesi olarak 28 derslikle hizmet verecek olan Uğur Okulları bünyesinde kapalı spor salonu, basketbol ve voleybol sahası, konferans salonu, bilgisayar laboratuvarı, fen bilimleri laboratuvarları, resim ve müzik atölyeleri, bale ve dans salonu, kütüphane, yemekhane, hobi bahçesi ve güvenlik birimi bulunacak. Mimari yapısı ve iç tasarımıyla alışılagelmişin dışında farklı bir konsepti olacak olan ve yapımı devam eden okul binasının Mayıs 2017’de tamamlanması planlanıyor. Buna göre okul 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılın’da Çerkezköy’ün hizmetinde olacak.

‘HEDEFİMİZ MUTLU VE KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ BİREYLER YETİŞTİRMEK’
Okul ile ilgili yaptığı açıklamalarda, alanında uzman, deneyimli idari ve öğretmen kadrosu, teknolojik alt yapısı ve donanımıyla, kaliteli ve disiplinli eğitim anlayışının Çerkezköy’deki adresi olacağını belirten Kurucu Esin Sezgin, ‘‘Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının 49 yıllık deneyimi ve başarısı ile Uğur Okulları Çerkezköy’ün eğitiminde fark yaratacaktır. Uğur Okulları olarak hedefimiz; Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, çok yönlü, donanımlı, araştıran, sorgulayan, milli değerlerine bağlı, vatan ve millet sevgisine sahip, özgüvenli, çevreye duyarlı, yabancı dili etkin kullanabilen, sporun ve sanatın en az bir dalında kendini geliştiren, mutlu ve kendini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirmektir. Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencilerine, akademik ve bireysel gelişimi destekleyen, sınav başarısının yanında sosyal beceriler de kazandıran kaliteli ve disiplinli bir eğitim verilecektir.’’ iadelerini kullandı.

‘ÜSTÜN BAŞARI HEDEFLİYORUZ’
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarına özgü olan ASDF eğitim modeliyle öğrencilerin, Akademik, Sosyal, Duygusal ve Fiziksel gelişimlerini hedeflediklerini dile getiren Sezgin, ‘‘Akademik Kur Sistemi uygulamasıyla öğrencilere, temel akademik beceriler kazandırırken, doğru kariyer planlaması yapmaları sağlanacaktır. Deneyimli eğitmen kadrosu, farklı soru tipleri, zengin yayınlar ve deneme sınavları ile lise ve üniversiteye giriş sınavlarında üstün başarı hedefliyoruz. Türk ve yabancı öğretmenlerle yoğun bir yabancı dil eğitimi vererek okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri kazandıracağız. Eğitici ve eğlenceli yurt içi ve yurt dışı gezileriyle öğrencilerimize vizyon kazandırmayı amaçlıyoruz. U-Dijital ile öğrenciler bilgiye 7/24 erişim sağlayacak. Konu anlatım videoları ve soru çözüm videolarıyla teknoloji destekli eğitim vereceğiz. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarına özgü STEM eğitimi ile teknoloji ve mühendislik becerilerini erken yaşta kazandırırken, sorgulayan ve düşünen bireyler yetiştireceğiz. Ortaokul öğrencileri için; ASDF yaklaşım modeli, Lise ön hazırlık programı, 8.Sınıflara özel TEOG hazırlık programı, Kodlama eğitimi, Bilişsel Eğitim Sistemi(STEM), Etkili İngilizce eğitimi programları uygulanacak olup, Uğur Okulları’na özgü program ve sınav uygulamalarına da yer verilecektir.’’ dedi.

‘ÖĞRENCİLER TEŞVİKTEN YARALANABİLECEK’
Özellikle TEOG Sınavı hazırlık sürecinde öğrencilerin profesyonel ellerde sıkı bir çalışma kampına alınacağını belirten Kurucu Esin Sezgin, ‘‘Anadolu Lisesi öğrencileri için; Üniversite Ön Hazırlık Programı, ASDF yaklaşım modeli, Akademik kur sistemi, YGS, LYS Hazırlık programları, İngilizce eğitimi, Yurt dışı üniversite programları, Yaz okulları, Uygulamalı Rehberlik hizmetleri ve zengin içerikli Bilişim ve Teknoloji Uygulama hizmetlerine yer verilecektir. Bilindiği üzere devlet 3 yıldır özel okulda okuyan öğrencilere eğitim öğretim desteği vermektedir. Uğur Okulları da devlet desteğinden yararlanan okullar arasında yer alıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ağustos ayında başlayacak olan teşvik başvuruları ile öğrencilerimiz de teşvikten yararlanma fırsatı elde edecektir.’’ diye konuştu.

KAYIT OFİSİ AÇILDI
Okul binasının yapımı devam ettiği için Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu ve Anadolu Lisesi ile ilgili bilgi almak isteyenleri Gaziosmanpaşa Mahallesi Fatih Cad. No:4 adresindeki Özel Çerkezköy Uğur Temel Lisesi bünyesindeki kayıt ofisine beklediklerini söyleyen Sezgin, ‘‘18-19 Şubat 2017 tarihlerinde yapılacak olan Uğur Kabul Sınavı’na 4,5,6,7,9,10 ve 11. sınıf öğrencileri ücretsiz bir şekilde katılabileceklerdir. Sınav başvuruları kayıt ofisimizden ve 0282 7251929 nolu telefondan yapılacaktır. Öğrencilere sınavda gösterdikleri başarıya göre eğitim indirimi uygulanacaktır. 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılında Ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak eğitim verecek olan Uğur Okulları’nın şimdiden Çerkezköy’e ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.’’ açıklamasında bulundu.

Haber: Ekin Avcı