3.1 C
Çerkezköy
20 Ocak Perşembe, 2022
spot_img

Vakıflar Gençlik ve Spor Tesisi’nde sona gelindi

Projelerini hayata geçirmeye devam eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Tarihi bir projeyi Ergene’nin gençlerine hediye ediyoruz” dedi

Seçim öncesi gençlerimize söz vermiştik diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Vakıflar Mahallemizde spor yapan arkadaşlarımıza söz vermiştik; artık çalışmalarımızın sonlarına geldik. Tarihi bir projeyi Ergene’nin gençlerine hediye ediyoruz. Ergene’de bilindiği gibi gençlere dönük çok projemiz vardı. Bu proje de bunlardan bir tanesi. Hakikaten güzel bir proje oldu. Eksiklerini de en kısa sürede tamamlayacağız. Maçlar için çok önceden açacağız ama hedefimiz 19 Mayıs’ta vatandaşlarımızla devlet büyüklerimizle, Ergeneli hemşerilerimizle beraber açılışını yapmak olacak. Bu projeyi halkımızın hizmetin sunacağız. Bu projede emeği geçenlere, başkan yardımcısı arkadaşlarıma, tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ergene halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Ergene Belediyesi olarak sporun her türlüsünü ve tüm sporcuları desteklerinin altını çizen Başkan Yüksel, spora yapılan yatırımlar ve verilen desteklerin meyvesini aldıklarını da sözlerine ekleyerek, “Herkesin bildiği üzere Tekirdağ’ı profesyonel liglerde temsil eden ilçemizin takımı Ergene Velimeşespor’dur. Ergene Velimeşespor Türkiye 2. Futbol Ligi’nde tek Tekirdağ temsilcisi olarak ilçemizi ve ilimizi Türkiye’nin her yerinde başarıyla temsil ediyor. Sportif başarılarımıza yenilerini eklemek için gençlerimize yeni spor alanları kazandırmak için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bu kapsamda Vakıflar Mahallemize kazandırdığımız Vakıflar Gençlik ve Spor Tesisi projesinde son aşamaya gelindi. 41 bin 891 metrekare alan üzerine yapılan spor kompleksinde 65 metreye 108 metre büyüklüğünde futbol sahası, 450 kişi kapasiteli tribün, idari bina, soyunma odaları, tuvalet ve duş alanları, revir, antrenör ve hakem odaları ile büfe ve otopark da yer alıyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

En Son Haberler

En Çok Okunanlar