hayri varolMilliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, Kapaklı’da yerel bir gazetede çıkan ‘Hayri Varol görevinden istifa etti’ konulu habere istinaden bir basın açıklaması yaptı. İstifa etmek gibi bir davranışın kendisine uygun olmadığını belirten Varol; “Ben bugüne kadar MHP’ye hizmet anlamında yürüttüğüm bütün görevlere talep ederek değil, atanarak getirildim. Hiçbir görevimden de istifa etmedim ki zaten istifa etmek gibi bir niyetim olsaydı, bu açıklamayı sadece bir gazeteye değil, bütün gazetelere yapardım. Malum gazetede istifa ettiğim yönünde yayınlanan haberin gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur. Yeni bir görev verilene kadar mevcut görevimin başında olacağımı herkesin bilmesini istiyorum” dedi.

Kapaklı’da yerel bir gazetede istifa ettiği yönünde haber yayınlanan MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, düzenlediği basın açıklaması ile hakkında yapılan haberin ‘asılsız’ olduğunu belirtti.
“İSTİFA BANA GÖRE DEĞİL”
Bugüne kadar yürüttüğü bütün görevlere kendi talebi ile değil, görevlendirme ile getirildiğini belirten MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol; “Bana verilen görevleri hiçbir zaman yarıda bırakmadım. Çünkü ben kendimi siyasetçiden çok bir dava neferi, bir misyoner olarak tanımlıyorum. Dolayısıyla bu şekilde hareket eden birisinin de görevlere talip olması değil, verilen görevleri sonuna kadar yapması gerekir. Görev değişimi ise istifa ederek değil, yine görevlendirme neticesinde gerçekleşir” diye konuştu.
“DEĞİŞİM KAPAKLI’YI BAĞLAMAZ”
Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda yaşanan değişikliklerin Kapaklı’yı bağlamayacağını belirten Varol; “Bu düşünce benim değil, İl Başkanımızın düşüncesidir. Çerkezköy gibi Kapaklı’ya da bu tür bir görevden alma yazısı gelmiş olsaydı, ben de Genel Merkezimizin kararına saygı duyar, görevi devrederdim. Ama Kapaklı’ya bu yönde bir görev değişikliği yazısı gelmedi. Bu yüzden görevimin başındayım” ifadelerini kullandı.
“İSTİFA ETMEMİ BEKLEYENLER VAR”
Bazı şahısların kendisinin istifa etmesini sabırsızlıkla beklediğini kaydeden Varol; “Bazıları benim için ‘Mustafa Ordu’nun adamı’ yakıştırması yapıyor ve dolayısıyla istifa etmemi bekliyor. Ben siyasi hayatım boyunca hiçbir zaman ‘onun bunun’ adamı olmadım. Ben her zaman ‘partimin adamı’ oldum. Bunun yanında ise her zaman ‘ast-üst’ ilişkisine saygılı oldum. İlçe Başkanım kimse, her zaman onun yanında oldum” şeklinde konuştu.
“ORDU’CU DA OLURUM, KORAYCI DA”
İlçe Başkanı’nın görevini layıkıyla yaptığı sürece her zaman yanında olacağını belirten Varol; “Daha önce de söylediğim gibi her zaman ast-üst ilişkisine saygı duydum. Bugüne kadar Sayın Mustafa Ordu, yaptığı faaliyetlerle MHP’ye büyük faydalar sağladı. Ben de her zaman Ordu’nun yanında oldum. Eğer bunun adı Ordu’culuksa evet ben Ordu’cuyum. Bugünden sonra Sayın Koray Önsel de görevini layıkıyla yerine getirdiği sürece onun yanında yer alır, Koray’cı olurum” dedi.
“VEFALI OLMAK LAZIM”
Mustafa Ordu’nun bugüne kadar partiye büyük faydalar sağladığını belirten Varol; “Siyaset acımasız bir kurum fakat bizler biraz vefalı olmalıyız. Partiye gerçekten hizmet edenler bazen iç muhalefet sonucunda acımasızca eleştirilere maruz kalır, tüm hizmetleri yok sayılır ve harcanırlar. Bizler bu gibi durumlarda vefalı olmalıyız” diye konuştu.
“İSTİFAMI BEKLEYENLER, PARTİYİ SAHİPSİZ BIRAKANLARDIR”
Kapaklı’da istifasını bekleyenlerin daha önce partiyi sahipsiz bırakanlar olduğunu belirten Varol; “Biz göreve gelmeden önce bu şahıslar Milliyetçi Hareket Partisi’ni Kapaklı’da sahipsiz bıraktılar. Diğer bir deyişle ‘Bayrağı yere düşürdüler.’ Bu şahıslar, partinin yalnızlaştığı dönemlerde ortalıkta görünmeyen, bizlere görev verildiğinde kendileri ile görevi paylaşmayı teklif ettiğimiz ancak teklifimize karşılık görevden kaçan insanlardır” ifadelerini kullandı.
“PARTİMİZİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMEDİK”
Göreve başladığı günden bu yana MHP’yi hiç kimseye muhtaç etmediklerini belirten Varol; “Bu hareketin içerisinde yer alan parti mensuplarını, genç filizleri kapı kapı dolaştırmak suretiyle dilenci durumuna düşürmedik. En zor koşullarda bile adeta küllerimizden var olarak, yeniden alev olmasını, ateş olmasını bildik” şeklinde konuştu.