Türkiye’de yemeğin en ucuz olduğu yer olan Meclis lokantasında önümüzdeki aydan itibaren fiyatlar artacak. Bazı yemek ücretlerinin yüzde 100 zamlanacağı öğrenilirken, 1 lira olan çorbanın 2 liraya yükseleceği ancak 6 ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerin fiyatına daha düşük oranda zam geleceği belirtiliyor

ETLİ YEMEKLERE DAHA AZ ZAM
Meclis Başkanlık Divanı, “girdi fiyatlarındaki artış” nedeniyle yemek ücretlerini artırma kararı aldı. Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, gelecek ay yürürlüğe girmesi beklenen yeni fiyat tarifesinde yemek ücretlerinin yüzde 100 zamlanacağı öğrenildi. 1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkarılabileceği ancak 6 lira ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerde artış oranının daha düşük olabileceği belirtildi.

TAŞINIYOR
Cemil Çiçek’in başkanlığı döneminde yıktırılan eski Tabur Binası’nın bahçesindeki bin 800 metrekarelik lokantanın yeniden yaptırılması da benimsendi. Toplantıda Meclis’in artan personel sayısı nedeniyle yaşanan yer sıkıntısına çözüm bulundu. Meclis’e ‘destek hizmeti’ veren 350 personelin Akay Caddesi’nde kiralanan iki yeni binaya taşınması kararlaştırıldı.

Kiralanan binalardan birinin Ziraat Bankası’na, diğerinin ise Tarım Bakanlığı’na ait olduğu belirtildi. Bu yeni çalışma düzeniyle birlikte Meclis’in personel sayısı da 7 bin 400’e ulaştı.