Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenen ve 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak Yaz Spor Okulları kayıtları 28 Mayıs Pazartesi günü başlayacak. İki dönemden oluşacak Yaz Spor Okulu’na kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, 22 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar çocuklarının kimlik fotokopileri ile beraber Belediye’nin Halk Masası’na müracaat edebilir.

SON KAYIT TARİHİ 22 HAZİRAN
Çerkezköy Belediyesi’nin her yıl gerçekleştirdiği ücretsiz Yaz Spor Okulları’nın kayıtları 28 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Bu yıl 19 farklı branşta eğitimin verileceği ve ilk döneminin 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacağı kursların başvuruları Çerkezköy Belediyesi Halk Masalarına yapılacak. İki dönemden oluşan Yaz Spor Okulu için kayıtlar 22 Haziran Cuma günü sona erecek. 19 branştan oluşan Yaz Spor Okulları’nda İşaret Dili, Basketbol, Futbol, Yüzme, Masa Tenisi, Halk Oyunu, Yaratıcı Drama, Kort Tenis, İngilizce, Voleybol, Satranç, Resim, Heykel, Okçuluk, Karate, Bilgisayar, Bağlama, Gitar ve Güreş Kursları verilecek.

ÇOCUKLAR İÇİN SERVİS İMKANI SAĞLANACAK
Uzman eğitmenler tarafından verilecek kursların yer aldığı Yaz Spor Okulları’nda öğrenciler bir adet branş seçme hakkına sahip olacaklar. Yalnızca yüzme branşını seçen öğrenciler, diğer branşlardan bir adet daha seçme hakkına sahip olacaklar. Yaz Spor Okulları’ndaki okçuluk dışındaki tüm kurslara 7-14 yaş arasındaki çocuklar kayıt yaptırabilecekler. Okçuluk kursuna ise 10-18 yaş arası çocuklar kayıt yaptırabilecek. Yaz Spor Okulu’na katılacak olan çocuklara Çerkezköy Belediyesi tarafından kıyafet verilecek ayrıca Belediye Hizmet Binası önünden servis temin edilecek.

BİLGİSAYAR KURSU KIZILPINAR MAHALLESİ’NDE VERİLECEK
Bilgisayar kursu dışındaki tüm kursların eğitimleri ilçe merkezinde (29 Ekim Spor Kompleksi, Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezi, Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı); Bilgisayar Kursu ise Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilecek.

AÇILIŞ 2 TEMMUZ PAZARTESİ GÜNÜ
Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları’nın 1. Dönem, 2 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 20 Temmuz Pazartesi günü sona erecek. Yaz Spor Okulları’nın 2. Dönemi ise 30 Temmuz Pazartesi günü başlayıp, 17 Ağustos Cuma günü son bulacak.