Çerkezköy Belediyesi 2019 Yılı Yaz Spor Okulu açılış töreni 29 Ekim Spor Kompleksi’nde Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu yıl 17 branşta düzenlenecek olan Yaz Spor Okuluna toplam 1600 öğrenci kayıt yaptırırken, kursların ilk dönemi 1-19 Temmuz tarihleri arasında, ikinci dönemi ise 22 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek

1600 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI
Çerkezköy Belediyesinin iki dönem halinde düzenlediği Yaz Spor Okulunda eğitimler başladı. Toplam 17 branşta düzenlenen Yaz Spor Okuluna bu yıl toplam 1600 öğrenci kayıt yaptırdı.

İLK DÖNEM 19 TEMMUZ’DA SONA ERECEK
İlk dönemi 19 Temmuz Cuma günü sona erecek olan Yaz Spor Okullarında alanında uzman eğitmenlerin eğitim vereceğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Yaz Okullarının öğrenciler için faydalı olacağına inandığını ifade ederek, “Bu yıl toplam 17 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuzda eğitimler Pazartesi günü itibariyle başladı. Kurslarımıza katılan öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza toplam 1600 öğrencimiz kayıt yaptırdı. İlk dönemi 19 Temmuz’da sona erecek olan Yaz Spor Okulumuzun, ikinci dönemi 22 Temmuz’da başlayacak olup, 9 Ağustos Cuma günü sona erecek” dedi.

ÖĞRENCİLER SERVİSLER İLE GETİRİLİP, GÖTÜRÜLÜYOR
Yaz Spor Okuluna katılan öğrencilerin kursların verildiği alana servisler ile götürülüp, getirildiğini ve kurs kıyafetlerinin dağıtıldığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yaz Spor Okullarında Voleybol, Futbol, İşaret Dili, Basketbol, Judo, Masa Tenisi, Halk Oyunu, Çocuk Korosu, Bilgisayar (Yalnızca Kızılpınar’da), Taekwondo, Geleneksel Çocuk Oyunları (4-6 Yaş Arası), Kort Tenis, İngilizce, Satranç, Okçuluk, Bağlama ve Gitar Kursları verilecek.  Okçuluk kursu 1. Dönem ortaokul (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar), ikinci dönem ise lise (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) için açılacak. Bilgisayar kursu dışındaki tüm kursların eğitimleri ilçe merkezimizde (29 Ekim Spor Kompleksi, Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezi); Bilgisayar Kursumuz ise Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilecek” diye konuştu.

KIYAFETLERİ DAĞITILDI
Çerkezköy Belediyesi 2019 Yılı Yaz Spor Okulu Kurslarına çocuklarını kayıt ettiren velilere ve kurslarda görev alacak olan eğitmenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandıran Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, konuşmasının ardından öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Akay’ın konuşmasının ardından öğrenciler Zumba ekibi ile eğlenceli anlar yaşadı. Program sonunda öğrencilere kurs kıyafetleri dağıtıldı.