çalışma kontrol2-s

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy’de gerçekleştirilen inşaat ve tadilat çalışmaları yerinde inceledi. Otogar inşaatını da gezen Başkan Ertem; “İnşaatımız planlandığımız tarihte tamamlanacak. İnşaatın beton ve demir işleri tamamen bitti” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ile birlikte belediyenin devam eden çalışmalarını gezerek yerinde incelemelerde bulundu.

 

“OTOGAR, PLANLADIĞIMIZ TARİHTE TAMAMLANACAK”
Önceki gün saat 14.00’da başlayan incelemeler kapsamında ilk olarak Yeni Otogar inşaatı gezilirken konu hakkında açıklama yapan Başkan Ali Ertem, Otogar inşaatının planlandığı gibi sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirterek, “İnşaatımız planlandığımız tarihte tamamlanacak. İnşaatın beton ve demir işleri tamamen bitti. Artık bundan sonra çelik konstrüksiyonlar takılacak. Sıhhi tesisat işleri başlayacak ve inşallah planladığımız gibi zamanında bitecek. Biz yeni Otogar’ı Ramazan Bayramı’na açmayı düşünüyoruz ama olmazsa da Temmuz ayında hizmete açacağız.” dedi.
“TEK KAPIDAN HEM TIR PAR

KINA HEM DE OTOGARA GİRİŞ İMKANI”

Otogar’ın tek bir giriş kapısı olacağını ifade eden Başkan Ertem, “Tek kapıdan hem Tır parkına hem de otogara iki ayrı kapı bulunacak. Otogar’ın ön tarafında yolcular için araç bekleme alanları ve taksi duraklarının yanı sıra bir de otopark bulunacak. Bilet almak için otobüs firmalarına ait gişelerin bulunduğu bölgenin her iki yanından da otobüs bekleme alanına geçiş bulunacak. Otobüslere geçiş öncesinde üstü kapalı önü cam bir bekleme salonumuz olacak. Burada koyacağımız bekleme koltuklarında vatandaşlarımız araçlarının kalkış saatini bekleyebilecek. İsteyen vatandaşlarımız kafetarya ve restaurant hizmetlerinden de yararlanabilecek” derken, otogarda bebek odası, mescit ve acil sağlık müdahale odası gibi sosyal hizmetlerin de verilebileceği birimler olacağını ifade etti.

“ MODERN GÖRÜNTÜNÜN ADI; TIR PARKI’’

2 bin 700 metrekare kapalı alana sahip olacak otogarın otobüs bekleme alanında aynı anda 10 otobüsün girip çıkabileceğini kaydeden Ali Ertem, “Otogar’ın hemen yanı başında bulunan Tır parkı ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda ihale için teknik hazırlıklar sürüyor. Tır parkının hafriyatının alımı için ihaleyi tamamladık. Daha sonra bu alanı tamamen beton yapacak ihaleyi de yapacağız. Yaz aylarında inşallah demirli betonlu yol ile TIR parkı da modern bir görünüme kavuşacak” diye konuştu.
2 AYDA 800 METRE YOL YAPILACAK
Yeni otogar inşaatının ardından Başkan Ali Ertem, Kemal Gümüş ile birlikte Hikmet Uğraş Caddesi’nde devam eden Duble yol çalışmalarını inceledi. Tugay Kavşağı ile Tepe yolunun tamamlanmasının ardından Hikmet Uğraş Caddesinde çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Ertem, “Çalışmanın tamamlanmasıyla Çerkezköy’den İstanbul’a açılan üç yolumuzu da yenilemiş olacağız. Hikmet Uğraş Caddesi’nde 12 bin metrekare beton yol, 3 bin 200 metrekare kaldırım 700 metre refüj ve 1 dönel kavşak ile 200 metre uzunluğunda istinat duvarı yapacağız. Devam eden çalışmalar kapsamında şu ana kadar 800 metre yağmur suyu drenaj sistemini tamamladık. Hikmet Uğraş Caddesi’ni 800 metre duble yol haline getirecek tüm bu çalışmalarımız yaklaşık olarak 2 ay içerisinde tamamlanacak” açıklamasında bulundu.

ERTEM, YER TESPİTİ YAPTI

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, duble yol çalışmalarının incelenmesinin ardından Tepe Piknik Alanı’na geçerek incelemelerde bulundu. Başkan Ali Ertem, incelemeler kapsamında Piknik Alanı İşletmesi’nin ikiye bölünmesiyle ilgili yer tespiti yaptı. Ali Ertem, mevcut çay bahçesi işletmesinin aynı yönünde piknik alanı içerisinde başka bir yer tespit etti.

ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN YÜRÜME PARKURU
Piknik Alanı’nda mevcut olan iki çocuk parkının elden geçirileceği ve ilave olarak bir çocuk parkı daha yapılacağını söyleyen Başkan Ertem, “100 tane piknik masası aldık. Şu anda masalar elimizde ve yaz başlamadan burada çalışmalarımızı tamamlayacağız. Çalışmalarımız kapsamında tel örgüleri de yenileyerek, bayan ve erkekler için mescit yapacağız. Engelli vatandaşlarımız içinde engelli yürüme parkuru ile engelli tuvaleti yapacağız. Çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından da Tepe Piknik Alanı’nın bundan sonra güvenliğini de Belediye tarafından sağlanacak. Üç personel vardiyalı olarak 24 saat esasına göre burada nöbet tutacaklar” dedi.

EKMEK İHTİYACI FAZLA OLAN MAHALLELERE; TANDIR
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, son olarak Bağlık Mahallesine geçerken, burada yaşayan kadınların, ekmek yapabilmek için tandır istediklerini ifade ederek tandır için yer tespitinde bulundu. Bugüne kadar 3 adet İstasyon Mahallesi’ne 1 adet de Bağlık Mahallesi’nde kadınların ihtiyacını karşılamak için, tandır yaptırdıklarını belirten Başkan Ali Ertem, “Burada oturan vatandaşlarımızın günlük ekmek ihtiyaçları fazla olduğu için bizlerden tandır talebinde bulundular. Belediye olarak belirlediğimiz Cevizlik Sokak ile Hanımeli Sokağa tandır yaptıracağız.” diye konuştu.

KUBA CAMİİNİN MİNARE TADİLATINI BELEDİYE ÜSTLENDİ
Başkan Ali Ertem, incelemeler esnasında Kuba Camii’nin minare kaplamalarını da Çerkezköy Belediyesi olarak kendilerinin yapacağını belirterek, siparişi verilen kaplamaların geldiğinde monte işlemine başlanacağını ifade etti.