valiÇerkezköy Havadis- Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, 10  Nisan ‘Polis Günü’ ve Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Yıl dönümünü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Ülkemizde güven ortamının tesisi ile milletimizin huzuru ve güvenliği için sorumluluklarını büyük bir özveriyle yerine getiren, Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 168’nci yılını kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bir asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı ve bir anne kadar şefkatli olma özelliği ile kurulduğu günden bugüne, gerek yönetsel gerekse pratik anlamda köklü bir birikime sahip Emniyet Teşkilatımız, günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel bir şekilde artık modern koşulların gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanıma da sahip olarak, daha başarılı hizmetler vermektedir.

 

Devletimizin sunduğu imkânlar ve halkımızın desteği ile Emniyet Teşkilatımız, bundan sonra da hizmet sunumunda hızını attıracak ve vizyonunu daha da genişletecektir.

 

Polisimiz; ülke genelinde olduğu gibi Tekirdağ ilimizde de güvenlik ve asayişin sağlanması adına özverili bir çaba göstererek, çalışmalarını gece – gündüz demeden sürdürmektedir.

 

Günümüzde çağdaş polisin başarı ölçüsü, sadece yakaladığı suçlu sayısı ile değil, aynı zamanda önleyici kolluk hizmetleriyle ölçülmektedir.

 

Bu yönde polisimizin yürüttüğü, başta toplum destekli polislik çalışmaları ve bu çerçevede gerçekleştirilen proje faaliyetleri ile; spordan eğitime varıncaya değin yapılan pek çok etkinlikle, suça karışabilecek çocuklarımız ile onların ailelerine ulaşılmakta, böylelikle de güven ortamına katkı sunan bir sevgi atmosferi oluşturulmaktadır.

 

Tüm bu çalışmaları ile polisimiz, sadece etkili bir kolluk gücü niteliği değil; aynı zamanda, öğrenciyle kalem tutan, sanatçıya sahne sunan, sivil topluma karanfil uzatan, kısaca toplumun her kesimiyle tokalaşabilen bir şeffaf güç işlevi ve hizmet derinliği de kazanmıştır.

 

Bu düşünceler içinde, ‘Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 168’nci Yıldönümü ve Polis Günü’ münasebetiyle, Tekirdağ’da örnek bir asayiş ortamının teşkil edilmesinde emeği geçen başta Emniyet Müdürümüz olmak üzere, tüm Emniyet Mensuplarımızı gönülden kutluyorum.      Ayrıca geçmişten bugüne görevi esnasında şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anarken; teşkilatımızın değerli mensuplarına görevlerinde başarı ve aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum.