Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan asfalt yollar vatandaşı çileden çıkarmaya devam ediyor. Yapıldıktan sonra iki ay bile dayanmayan yollara bir çözüm bulunmazken yol kenarları ve kavşaklarda yapılan çiçeklendirme çalışmaları vatandaşı isyan ettirdi.

‘ÖNCE YOLLAR DÜZELTİLSİN’
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan asfalt yollar vatandaşı çileden çıkarmaya devam ediyor. Yapıldıktan sonra iki ay bile dayanmayan yollara bir çözüm bulunmazken yol kenarları ve kavşaklarda yapılan çiçeklendirme çalışmaları vatandaşı isyan ettirdi. Özellikle Cengiz Topel Caddesi’ni kullanan vatandaşlar, yolların köstebek yuvasına döndüğünü belirterek ‘‘Önce bozulan asfalt yollar düzeltilsin, süslemeyi sonra yapsınlar.’’  isyanında bulundu.

‘İLLA BİRİNİN CANINA ZARAR MI GELMESİ GEREKİYOR’
Hacı Fahri Zümbül Caddesi’ni kullanan vatandaşlar da yine aynı konuda isyanlarını dile getirdi. Birçok okulun bulunduğu ve haliyle birçok öğrenci servisinin güzergahı olan Hacı Fahri Zümbül Caddesi’ni kullanan ve çevrede yaşayan vatandaşlar, ‘‘Böyle önemli bir bölgede asfaltların bu durumda olması içler acısı. Bu yolları bir sürü öğrenci servisi kullanıyor. Harekete geçilmesi için illa birinin canına zarar mı gelmesi gerekiyor?’’ diyerek isyan etti.

BÜYÜKŞEHİR’DEN HALA CEVAP GELMEDİ
Konuyla ilgili isyanda bulunan vatandaşların sayısı her geçen gün artarken yolların içler acısı haline Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ve Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın açıklama yapmasını bekleyen vatandaşlar ise henüz şikayetlerine bir cevap alamadı.

Haber: Ekin Avcı