8.4 C
Çerkezköy, Turkey
21 Mart, Perşembe, 2019
Yüceer: “16 yıl süren sömürü, talan ve rant düzenine son vereceğiz”

Yüceer: “16 yıl süren sömürü, talan ve rant düzenine son vereceğiz”

0

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Adayı Candan Yüceer, bayramın son günü Ergene, Saray ve Kapaklı’da yurttaşlarla bayramlaştı. Yüceer, “16 yıl süren sömürü, talan ve rant düzenine son vereceğiz. İnançla sandığa gideceğiz ve 24 Haziran’da halkın iktidarını kuracağız” dedi.


CHP Tekirdağ Milletvekili ve Adayı Candan Yüceer seçim çalışmalarına Ergene, Saray ve Kapaklı’da devam etti.  Ergene’de Erzincan Tunceli Bingöl Derneği ile  Kilikadılılar Derneğinin düzenlediği pikniğe katılan Yüceer, yurttaşlarla bayramlaştı ve  24 Haziran seçimleri için partisine ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye destek istedi.
MUHTARLAR BİRLİĞİNİ KURACAĞIZ
Saray’da Safaalan Muhtarı Mehmet Özmen’i ziyaret eden Yüceer, partisinin muhtarlara yönelik politikaları hakkında bilgi verdi. Yüceer, CHP iktidarında muhtarların yetki ve sorumluluklarını tek bir kanunda toplanacağını ifade etti. Türkiye Muhtarlar Birliğini kuracaklarını kaydeden Yüceer, muhtarların özlük hakları ve çalışma koşullarını iyileştireceklerini bildirdi.
KİRA STOPAJI KALKACAK
Saray’ın Safaalan ve Küçükyoncalı mahallelerinde esnaf ziyareti yapan Yüceer, Esnaf Bakanlığı kuracaklarını, esnafın kira stopajını kaldıracaklarını kaydetti. Yüceer, “Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Ücretlilerin ve esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi muafiyeti tanıyacak şekilde, gelir vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceğiz. Vergiler azalacak, teşvikler artacak, esnaf satacak, memlekete bereket gelecek” dedi.
ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
Saray’da 2014 yılında Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Zafer Çan’ın ailesini ziyaret eden Yüceer, iktidarın şehitleri bile ayırdığını kaydederek, şehitlerin eşlerinin, eşleri yoksa anne ve babalarının ve gazilerin net aylık gelirinin alt sınırını en düşük net memur maaşına eşitleyeceklerini kaydetti.  CHP İktidarında tüm şehit ailelerine ve gazilere yeşil pasaport vereceklerini, şehitlerin 18 yaşından büyük olan ve öğrenci olmayan çocuklarını kişi sınırlaması olmaksızın, kamu kurumlarında istihdam edeceklerini söyleyen Yüceer, gazi ve şehit çocuklarının eğitim hayatlarını burslu olarak sürdürebilmeleri için gerekli desteği sağlayacaklarını bildirdi.
16 YIL SÜREN SÖMÜRÜ, TALAN VE RANT DÜZENİ SON BULACAK
Yüceer, Saray’daki ziyaretlerinin ardından seçim çalışmalarına Kapaklı’da devam etti. Kapaklı Karlı, Uzunhacı ve Pınarça Mahallelerinde yurttaşlara partisinin vaatlerini anlatan Yüceer, “16 yıl süren sömürü, talan ve rant düzenine son vereceğiz. İnançla sandığa gideceğiz ve 24 Haziran’da halkın iktidarını kuracağız” dedi.
ASGARİ ÜCRET 2200 TL OLACAK
Yurttaşların sıkıntılarını dinleyen ve çözüm yollarını anlatan Yüceer, her ailenin sigortası olacağını, ihtiyaç sahibi her ailenin aylığı olacağını kaydetti. Yüceer, “İktidarımızda yoksulluğu bitireceğiz. Asgari ücret 2200 TL olacak. En düşük emekli aylığı 1500 TL olacak. Bayramlarda emekli iki maaş ikramiye alacak.  Çalışanın, emeklinin yüzü gülecek. Gençlerimizi de unutmadık. Üniversite öğrencilerine 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500’er TL olmak üzere ilave 1000 TL Gençlik Bursu vereceğiz” dedi.